ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 Квалитети поради кои секоја жена е убава

Ако жената не е облечена во најнова мода или ако не излегла од салон за убавина, таа може да биде убава. Или ако мажот нема беспрекорни мускули и најнова облека, тој исто така може да биде убав. Значи, што навистина нè прави убави?

Убавината е:

1. Искреност

Затоа што лагата нема никаква врска со убавината. Искрено можеме да им веруваме само на чесните луѓе.

2. Независност

Личност која е независна и среќна дури и кога е сама (можеби тој го избрал), која ја цени својата работа, пријателите и животот воопшто, носи вистинска убавина во себе.

3. Смисла за хумор

Едноставно затоа што убавината зрачи со искрена смеа и радост на животот.

4. Разбирање

Бидејќи тоа е суштината на врската. Лицето кое има само физичка убавина, но не ги разбира своите роднини, ќе биде тешко да функционира во врските.

5. Единственост

Бидејќи разликата никогаш не е здодевна или монотона.

6. Љубезност

Љубовта кон секого и сè, и не само кон најблиските, е навистина убава доблест.

7. Страста

Без оглед што – цвеќиња, музика, прошетки, животни, готвење или што било друго… Страста кај човекот прави чуда!

8. Самодоверба

Можеби една од најважните квалитети што ја прави личноста навистина убава.

9. Одлучност

Некој што цврсто стои зад своите вредности, има цели и ги извршува е зрела личност што излачува убавина.

10. Интелигенција

Интелигенцијата не е условена со училишни дипломи и награди. Животна интелигенција, некој што го разбира животот. Тоа е вистинската убавина.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!