ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 причини зошто децата родени во мај се посебни

10 причини зошто децата родени во мај се посебни.

Верувањето дека месецот во кој сме родени има влијание врз нашата судбина и карактер не е без причина.

Според некои верувања и според она што го тврдат астролозите, месецот во кој сме родени влијае на нашиот карактер.

Мај е, според многумина, најубавиот пролетен месец, кога природата е во полн сјај, па се верува дека оние кои се родени во тоа време од годината се посебни по многу нешта.

Децата се упорни и не се откажуваат од своите цели, тие сакаат патувања и уметност.
Астолошки, родените до 21 мај се во хороскоп Бик, вредни и посветени, а по тој датум Близнаците се разговорливи, пријателски расположени и авантуристи.

Еве што друго ги карактеризира оние кои се родени во петтиот месец од годината.

1. Големи емоции

Големата емотивност ги има своите добри и лоши страни . Од една страна, тие се чувствителни и сочувствителни, а од друга имаат „краток осигурувач“, па затоа е лесно „да ги извадите од такт“.
Тие треба да научат да го контролираат својот темперамент.

2. Тие се големи работници

Луѓето родени во мај се амбициозни и вредни. Тие вложуваат многу енергија во бизнисот. Затоа тие често ги постигнуваат поставените цели и се многу успешни.
Меѓутоа, понекогаш тие знаат да претераат и да заборават дека во животот има и други работи освен работата.

3. Обожаваат да патуваат

Луѓето родени во мај имаат голема страст за патувања. Тие се заинтересирани да ги запознаат новите култури и луѓе.
Откривањето нови места им отвора нови деловни можности. Тие сакаат да имаат спомени на кои со задоволство им се враќаат.

4. Тие се енергични

Луѓето родени во мај се полни со енергија и сакаат да водат бурен живот.
Тие се во акција од утро до вечер, никогаш не запираат и затоа се во можност да ги постигнат сите свои цели.

5. Сакаат да трошат, но не претеруваат

Тие се хедонисти и уживаат во храната и сè што е убаво. Тие сакаат да трошат на екстравагантен начин, не само за себе, туку и за луѓето за кои се грижат.
Тие знаат како да ги израдуваат драгите луѓе со скапи подароци. Од друга страна, тие не влегуваат во минуси и заеми и никогаш не трошат пари што ги немаат на нивната сметка.

6. Тие се тврдоглави

Кога прават заговор нешто, мајските луѓе тврдоглаво се држат до тоа. Тешко е да го сменат мислењето. Тие ќе ја слушаат расправијата во дебатата, ќе ја водат дебатата со часови, но со само една цел – да ве убедат во нивното мислење. Тоа е, во исто време, единствената мана на луѓето родени во мај – тие ќе изгубат сè порано отколку да признаат дека погрешиле.

7. Секогаш го завршуваат започнатото

За разлика од многумина, овие луѓе имаат силна волја како и мотивација да ги завршат сите активности што ги започнуваат.
Ако познавате некој што е толку упорен што никогаш не се предава, тој веројатно е роден во мај.

8. Тие се реални, но знаат и да сонуваат

Тие ги остваруваат своите соништа, но нивните цели се многу реални.
Тие знаат какви вештини имаат и своите соништа ги прилагодуваат на вештините што ги имаат.

9. Тие се харизматични

Овие цвеќиња од мај се секогаш во центарот на вниманието.
Тие не треба да работат напорно за да привлечат внимание, бидејќи тие се многу харизматични и поради нивниот карактер, луѓето сакаат да бидат во нивна близина.

10.Уметнички души

Тие имаат уметнички карактеристики на личноста, сакаат и поддржуваат разни видови уметност.
Тие имаат тенденција да ги решаваат проблемите на невообичаени начини, па затоа прават добро секаде каде што е потребно да изразат креативно размислување.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!