ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 работи кои ги знаете само доколку сте лав во хороскоп

10 работи кои ги знаете само доколку сте лав во хороскоп.

Влеговме во периодот на владеење на хороскопскиот знак Лав, кој трае од 23 јули до 22 август. Веројатно знаете дека нејзиниот владетел е Сонцето, што значи дека луѓето родени во овој знак зрачат со позитивна енергија, што им се допаѓа на другите.

Покрај тоа, нивниот заштитен знак е самодовербата, или поточно, тие сакаат да се претставуваат како такви. Најчесто, тие знаат што сакаат и како да стигнат таму, а луѓето во околината често мислат дека целиот свет се врти околу нив, и тие се лутат на тоа. Ако сте некој што слави роденден во следниот месец, веруваме дека ќе ве интересира описот што следи.

1. Вие сте лојални

Со текот на годините, обично избирате луѓе што ви се допаѓаат, и вие сте со нив во добро или полошо. Кога еден од нив поминува низ тежок период, вие сте таму за да скокнете за да помогнете. Не ви е чудно да застанете за својот сосед, и поради оваа особина, тие понекогаш ве гледаат како командант, што не е ваша цел.

2. Знаете да бидете егоцентрични

Честопати имате потреба да се наметнете како различни и уникатни, зборувајќи за вашите хоби и интереси. Ви се допаѓа чувството на почит, но тоа може да им пречи на некои луѓе. Затоа, не е добро понекогаш да слушате нечиј став за некого или нешто и да се откажете од вниманието во кое уживате.

3. Свесни сте за себе

Како што веќе истакнавме, уживате во почесно место во општеството, а сепак, од друга страна, се грижите за впечатокот што ќе го оставите. Самодовербата честопати е само шоу за јавноста, додека во длабочината на вашата душа имате дилеми и стравови. Ако ова важи и за вас, размислете за вашите доблести и донесете одлука да барате задоволство во себе, а не во другите.

4. Знаете да бидете мрзливи

Сакате да правите работи што имаат страст во вас, а кога таа недостасува, ја губите мотивацијата. Несебично се предавате на врски и задачи за кои сметате дека се правилни, но кога не се, попрво би ги прескокнале.

5. Очекувате целосна посветеност од вашиот партнер

Кога ви се допаѓа некој, не двоумете се да го покажете тоа. Сепак, се надевате на истото за возврат. Не се чувствувате пријатно кога партнерот им дава време на другите, а уште помалку имате толеранција кон оние кои не се сигурни дали се грижат за вас.

6. Ви треба време да се средите

Ставањето на себе во преден план значи и беспрекорен изглед. Стилот на облекување има многу подлабоко значење за вас отколку стандардниот. Обично избирате гардероба со светли бои и ефективен дизајн и покажувате еднаков интерес за козметички производи и привлечна шминка.

7. Креативни сте

Препознатливи сте по својата разиграна енергија, која ја изразувате преку вашето хоби. Совршен избор на професија за вас е во областа на креативната индустрија или на сцената. Сакате да правите нешто со вашите раце, бидејќи наоѓате вентил и полнење во него истовремено.

8. Држете се за себе

Се грижите другите да ве прашуваат за вашето мислење, но и кога го фалат вашиот успех. Понекогаш знаете да се повлечете и да жалите. Ако ви се случи ова сценарио, знајте дека однесувањето на другата личност често е условено од нивните грижи или проблеми и не мора да значи непочитување.

9. Имате лидерски способности

Доколку е потребно, ја преземате улогата на лидер, што можете да го направите поради енергија и харизма. Вие сте добри во зборови, а посветеноста што ја покажувате има стимулирачки ефект врз околината. Сепак, за стекнување доверба и углед е потребно време, и не е добро да станете арогантен и да очекувате кралски третман.

10. Премногу сте нагласени

Иако ова за што зборувате може да звучи како забавно, можете да ја претерате реалноста. Можеби понекогаш изгледате како лик од телевизиска серија, кој реагира бурно во моменти на вознемиреност или кога е критикуван. Затоа не им е тешко на луѓето да препознаат како се чувствувате.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!