ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 работи што ги знаете само ако сте Бик во хороскоп!

10 работи што ги знаете само ако сте Бик во хороскоп!

Драги пријатели, како што веројатно знаете, правилото на бик трае од 20 април до 20 мај, па денешниот текст е посветен на припадниците на овој хороскопски знак.

Венера е одговорна за фактот дека знаете да застанете и да им се восхитувате на убавите работи во животот, и често сте романтична душа. Иако другите понекогаш ве сметаат за бавни или мрзливи, тоа е само затоа што ви треба малку време да донесете одлука. Од друга страна, вие сте познати по тоа што се држите на збор, за да не ги разочарате  блиските луѓе до вас во вашата околина. Доколку сакате да се забавувате викендов и да проверите колку следниов опис на бик одговара на вашиот карактер, останете со нас подолу.

1. Донесувате одлуки темелно

Пред да одлучите за една опција, сакате да ги измерите сите можности. Причината за детален пристап е да се држиме до долгорочните одлуки. На некои луѓе не им се допаѓа ова, но важно е да се прилагодите на себе.

2. Сакате убава облека

Кога зборуваме за купување облека, претпочитате квалитет отколку количина. Парчињата што ќе ги изберете се дел од вашата гардероба од сезона во сезона, така што нема потреба да ја надополнувате со нови. Вие сте љубител на скапи материјали, како што се свила, плиш и кашмир.

3. Знаете да бидете тврдоглави

Ако не ја гледате поентата во нешто, нема ни да влезете во тоа. Ова се однесува и на деловниот и на приватниот живот. Дури и кога станува збор за дружење, вие знаете како да се држите настрана. Другите не успеваат да ве убедат да направите нешто што не ви се допаѓа во даден момент.

4. Не се срамите да разменувате нежности во јавноста

Во врска, ви треба нежност и допир, па затоа не ви е чудно да се држите за раце и да се бакнувате со вашиот партнер на улица. Кога сте во четири sида, уживате во гушкање, кое може да трае. Сакате силно да ги гушкате членовите на семејството и пријателите кога ќе се сретнете.

5. Вие сте голем гурман

Готвење и пробување нови рецепти ви приредува задоволство доколку сте бик. Ако не сте најдобри на ова поле, можете да се почестите со оброк во ресторан. Уживате во вкусна и забранета храна и уживате во секој залак. Во слободното време, гледајте кулинарски програми на мал екран или прочитајте ги страниците на готвачите.

6. Заштедувате колку што и трошите

Можете да си дозволите разни задоволства, додека оставате доволно пари настрана. Вашата цел е да процените што вреди за вашето време и пари и се цените според тоа дали можете да се издржувате.

7. Вие сте лојални

Општо, не влегувате во врски на првата можност, но ви треба време да се сретнете со второто лице. Сепак, штом ќе се занесете, тоа го правите со целото свое битие. Вие сте приврзани за вашиот партнер, па затоа не се предавате лесно, ако наидете на пречка во врската.

8. Знаете како да уживате во моментот

Гласате за хоби што ве релаксираат и имате побавно темпо во животот. Уживате во активности кои ги вклучуваат сите сетила, како што се правење ракотворби или одење на прошетка.

9. Вие сте упорни

Кога нешто или некој ви се допаѓа, не само што не се откажувате. Понекогаш сте толку фокусирани што не можете да се опуштите додека не го постигнете тоа. Во партнерството, ова може да биде проблем, бидејќи прекумерната приврзаност ја гуши другата страна.

10. Сакате да ги одржувате работите под контрола

Се држите до својата рутина и не гледате добро на оние кои сакаат да се мешаат во вашата работа. Сакате промени само доколку самите сте ги иницирале, затоа следете што следува на дневен ред, во надеж дека нема да има неочекувани промени.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!