ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 работи кои мажите никогаш нема да ги признаат на своите жени

10 работи кои мажите никогаш нема да ги признаат на своите жени.

Иако секое генерализирање кога станува збор за љубовта е претежно погрешно, секојдневните врски се завршуваат од машки, односно од женски агол.

Дури и ако постои одлична комуникација во врската, постојат работи што повеќето мажи никогаш нема да им ги признаат на своите партнерки.

Ви издвојуваме 10 работи кои тие никогаш нема да ги признаат :

1. Ние сакаме самоуверени жени

Мажите ги доживуваат жените, како и самите себе. Затоа, мажот повеќе би сакал да избере поцелосна жена која има харизма отколку некој врвен модел со недостаток на самодоверба.

2. За нас е важно како изгледате

Мажите не се грижат дали сте облечени во најнова мода. Секој од нив сака да ја види жената што ја сака, облечена во привлечен стил, кој вклучува елеганција и женственост, но без вулгарност.

3. Не знам како да го сторам тоа

„Да се ​​биде маж“ во женските очи  е многу важно. Затоа тие започнуваат бизнис, дури и ако не се сигурни за успех. Тие треба да бидат силни и паметни пред својата дама, без оглед дали знаат да поправат нешто во куќата.

4. Се чувствуваме изгубени кога поставувате сложени прашања

Жените сакаат да поставуваат прашања од типот: Дали сум дебела?, А во исто време да направат тажно лице, но да задржат продорен изглед. Зборовите не можат да опишат колку мажите мразат да одговараат на вакви прашања.

5. Љубоморни сме

Мажите не ги изразуваат своите чувства отворено и ако ја видат својата жена како флертува со друго момче, нема да откријат емоции. Сепак, тоа ги голта одвнатре.

6. Ни се допаѓа вашата пријателка / сестра

Едноставно: ако мислите дека вашата пријателка или сестра е супер згодна, ниту вашиот маж нема да го пропушти тој квалитет. Тој исто така ќе помисли на неа, иако никогаш нема да го каже тоа гласно, се разбира.
Глупаво е да мислите дека неговата љубов кон вас ќе го направи слеп.

7. Ве учиме

Ако ве покани на вечера во ресторан, не брзајте да изберете венчаница. Лесни флертувања, шеги и насмевки се само знаци дека тој е заинтересиран за вас, а не дека е ваш засекогаш.

8. Обожаваме комплименти

Традиција е дека комплиментите обично ги даваат мажи, но тие исто така сакаат да слушаат пофалби. Тие имаат потреба од љубовни зборови, а таквите ситници можат да променат сè.

9. Ние сме мајстори во криењето на нашите чувства

Врв на романтичен филм што ги расплакува жените може да влијае на мажот на ист начин. Единствената разлика е во тоа што тој смело ќе каже дека гледате глупости и брзо ги бришете очите.

10. Ние не ве оставаме без причина

Маж никогаш нема да замине ако е заинтересиран. Тој не прави ништо без причина. И, ако остави некој со кого се чувствувал добро, не може да го стори тоа одеднаш – таквата жена има посебно место во неговото срце.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!