ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 Смешни Љубовни Кавги: „Со Денови Не Зборуваме Ради Ананас!“

Заедничкиот живот се карактеризира и со кавги за тривијални работи. Ова им е добро сите нас а во женските групи на социјалните мрежи наидовме на едни од најсмешните љубовни расправии. Некои завршија со помирување, а некои со прекин.

1. Ананасот е виновен за најлошата кавга во нашите 15 години заедно. Откривам дека горниот и долниот дел од ананасот најпрво се сечат, а потоа кората се отстранува со нож и ананасот се сече на ролни. До ден денес, тој се вели дека ананасот се сече вака: горниот дел се отстранува со нож, а потоа ананасот се свртува настрана и се сече на ролни заедно со кожата. Така се служи и секој сам ја вади кората. Не разговаравме за тоа цела ноќ. Денес купувам исечен конзервиран ананас.

2. Игравме Монопол и мојот сопруг ме обвини за кражба на пари од банка и неколку хотели, а јас немав ниту еден хотел на своите полиња!

3. За малку ќе се разделевме кога отидов да го соберам после завршување на неговата ергенска забава. Седнав во неговиот автомобил и сакав да користам GPS додека возев затоа што беше многу пијан, но тој го доживеа како знак дека не му верувам. Сето тоа се претвори во огромна расправија на која тој дури и не се сети следното утро.

4. Имавме најтривијална и најголема кавга заради моето тавче за печење колачи. Тоа беше моето омилено, а тој го стружеше со нож! Ноќта ја помина во друга соба.

5. Имавме расправија околу парче тост. Сè заврши со тоа што тој го зеде својот стар тежок телевизор на раце и го однесе кај мајка му .

6. Поминавме половина час расправајќи се дали некогаш сме имале Морско прасе (имавме). Мојот сопруг го прифати ова само кога му предложив да оди во двор и да ги ископа остатоците за да му докаже дека сум во право.

7. Се расправавме за ротирање на креветот. Тој рече дека го свртевме 180 степени, јас реков дека го свртевме 90 степени . Следеше огромна расправија и викање. Кога му објаснив дека можам да ги видам трагите каде стоеше претходно и ми докажа дека сум во право, тој луто излета од собата. Сега имаме деца и премногу сме уморни за да расправаме за што било.

8. Имавме спектакуларна расправија пред Божиќ за тенко сечен бадем што кулминираше откако мојот сопруг фрли кришка леб кон вратата, а потоа се одби од и ме удри во глава. Јас возвратив со закана дека ќе се разведам.

9. Не зборувавме со денови за пилешко! Кога го исеков пилешкото за вечера, тој ме обвини дека ги чувам градите за себе и му давам остатоци. Бев толку лута поради тоа.

10. Се скаравме заради зачин. Тој секогаш ги бара најевтините опции и затоа му напишав на хартија каков зачин сакам затоа што само тој производител има шишенца што се вклопуваат во нашата полица за зачини. Секако, тој се врати дома со ефтин зачин кој немаше врска со тој сто јас го сакав. Уште се лутам кога ќе ми текне, а тој сè уште мисли дека бил во право.

Ако и вие сте имале ваква некоја кавгичка , пишете ни и ке ја објавиме во следното издание на најсмешни љубовни кавги.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!