ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 знаци дека вашиот маж искрено ве сака: Ако ги прави овие работи, не се сомневајте во неговата љубов

10 знаци дека вашиот маж искрено ве сака: Ако ги прави овие работи, не се сомневајте во неговата љубов.

Некои постапки на партнерот што можеби не сте ги забележале се доказ за длабоки емоции.

Сонот на скоро секое човечко суштество е да ја пронајде својата „втора половина“ и да доживее искрена љубов барем еднаш во животот .

Некои знаци на вистинска љубов се скриени и многу суптилни , но има и такви со кои саканата личност ви става јасно дека ве сака искрено и длабоко.

Некои однесувања се навидум ирелевантни, но ако ги покаже вашиот партнер, во секојдневната рутина и рутина во која паѓа секој пар по некое време, тие се доказ за длабоките емоции и сериозните намери што ги има избраниот од вашето срце.

Постојат 10 јасни знаци дека тој искрено ве сака.

1. Тој внимателно ве слуша кога драматично раскажувате за конфликт со колега на работа половина час.

2 . Го остава далечинскиот управувач кога сте заедно.

3. Го поддржува вашето хоби, колку и да изгледа несериозно или смешно за другите.

4. Ако тој не е со вас, ви се јавува пред спиење за да ви посака добра ноќ.

5. Ја разбира и почитува вашата потреба да се гледате со други луѓе.

6. Прави долгорочни планови со вас.

7. Ви го заштедува последниот залак на оброк или чоколадо.

8. Тој го игнорира својот мобилен телефон затоа што е со вас.

9. Горд е на секој ваш успех и им се фали на сите околу себе дека покрај себе има способна жена.

10. Тој ве поддржува во она што го сакате и не се чувствува загрозено ако заработите повеќе од него.

Вниманието што ви го дава вашиот избраник со сеќавање на она што ви се допаѓа, а со тоа и изненадување, е исто така доказ за љубов. Мажите покажуваат љубов на различни начини.

Психолозите, сепак, тврдат дека еден од најсигурните знаци е всушност овој десетти.

Маж кој ја остави суетата настрана и „не му е тешко“ што неговиот избраник заработува повеќе од него, всушност покажува дека љубовта кон избраната жена му е поважна од личниот успех .

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!