ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 знаци кои кажуваат повеќе од зборови дека партнерот е вљубен

10 знаци кои кажуваат повеќе од зборови дека партнерот е вљубен.

Не е тајна дека мажите и жените ги изразуваат своите чувства поинаку. Додека жената очекува лавина од љубовни признанија, мажите многу посуптилно ги покажуваат своите емоции.

Собравме знаци кои покажуваат дека вашиот партнер е за вљубен во вас.

Дали се согласувате?

1. Тој ве слуша додека зборувате

Колку често споделуваме неинтересни приказни и непотребни детали со другите? Повеќето луѓе би признале, редовно.Културно лице слуша, клима со главата и не обрнува многу внимание на тоа.

Ако партнерот се сеќава на приказната за вашите роднини, тоа значи дека им дава важност на вашите зборови. Тоа е ретка и вредна карактеристика.

2. Знае да попушти

Човек што сака може да ги признае своите грешки, иако тоа е тортура за него.И, ако тој ви дозволи да возите со неговиот автомобил … Па, тој чин зборува погласно од кој било збор!

3. Тој е секогаш подготвен да поправи нешто

Можете лесно да заборавите каде е чеканот или како да ги смените сијалиците кога живеете со маж кој е навистина за вљубен во вас. Припадниците на посилниот пол сметаат дека е одлична можност да ги покажат своите практични вештини и да се докажат.

4. Нема ништо против комуникација со вашето семејство

Запознавањето со семејството и роднините на другата половина е секогаш предизвикувачко. Затоа само човек кој навистина ве сака е подготвен на се само да биде близу до вас , без оглед дали станува збор за средба со татко ти кој порано работел во војска или со твојата многу строга баба која ќе му ја „реши“ прашања.

5. Побарува мислење при изборот на облеката

Мажите исто така сакаат да изгледаат убаво. Тие веројатно мислат дека имате добар вкус и ја разбирате модата. Но, ако маж ве праша дали ви се допаѓа начинот на кој гледа на некоја облека, тој дефинитивно сака да ве освои и да ве задржи.

6. Тој сака да прави секојдневни работи со вас

Ако некој човек е подготвен да ја посети банка, оди во продавница со вас или на пазар, тоа не значи дека му е интересно. Тој само сака да помине што повеќе време во вашето друштво.

7. Помага при готвење и домашни работи

Ако маж готви за да ве задоволи, тоа е љубов. Многу често готвењето значи напуштање на неговата зона на удобност. Ако е подготвен да го стори тоа само за вас, тоа е сигурен знак дека е за вљубен.

8. Планира патувања и не заборава на важните датуми

Повеќето мажи се навикнати да постапуваат спонтано, додека од друга страна жените сакаат да планираат сè, честопати до најмалите детали. Вљубените мажи го земаат предвид овој факт и однапред размислуваат за невообичаени настани и изненадувања што ќе ви донесат радост.

9. Во неговите очи секогаш сте убави

Вљубен човек е подготвен да зборува за вашата убавина секогаш затоа што ве сака, но не поради вашиот изглед. Покрај тоа, веројатно е дека тој навистина не забележува дека е „лош ден“ за вас, кога вашата фризура е неуредна или кога не сте успеале да се нашминкате.

10. Тој е подготвен да се жртвува за вас

Ако ги промени своите планови само за да ве направи среќна или откаже важен состанок кога сте болни, тоа е знак на вистинска љубов. Ова покажува дека вие сте најголем приоритет во неговиот живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!