ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

10 знаци за хемија помеѓу две лица

10 знаци за хемија помеѓу две лица.

Како знаеш дали имаш хемија со некоја личност ? Понекогаш само сретнуваш некого и веднаш те влече нешто кон него. Искри летаат и како целиот свет да забавува. Некаде во задниот дел на вашиот ум, чувствувате дека тие го доживуваат истото како и вие.

Ова е романтизирана, но дефинитивно неточна идеја за тоа што е хемија. Тоа е моментална врска, интуитивна врска и нешто што предизвикува многу големи врски. Магнетизмот често е моќен и опиплив, невозможно е да се игнорира.

Но, сомнежите почнуваат да се формираат набргу потоа. Дали навистина беше взаемна привлечност? Или бевте само вие, измамувајќи се да верувате дека тоа е хемија кога тоа беше ваша љубезност? Понекогаш, линиите можат да станат заматени, што го отежнува да се каже со сигурност.

Ако ги доживувате овие силни емоции и не сте сигурни што да направите со нив, само треба да обрнете внимание на она што се случува. Ако станува збор за вистинска хемија, сигурно ќе забележите некои од овие знаци на хемија помеѓу две лица.

10 ЗНАЦИ НА ХЕМИЈА ПОМЕЃУ ДВЕ ЛИЦА

1. ГОВОР НА ТЕЛОТО

Невербалната комуникација е исто толку клучна како и вербалната комуникација за да се обезбеди позитивна хемија и да се одреди ефективна комуникација во целина.

Покрај тоа, невербалните знаци честопати се потешко да се контролираат – можете да размислите за вашите зборови, но мора да бидете екстра свесни за природните реакции и движења на вашето тело за да спречите очигледниот говор на вашето тело. Ова е причината зошто говорот на телото игра толку голема улога во забележувањето на хемијата .

Некои знаци на хемија на јазикот на телото помеѓу две лица се:

 • Наклонети еден кон друг
 • Црвенило
 • Лижење на усните
 • Испотени или нервозни раце
 • Играње со коса
 • Постојано прекрстување и непрекрстување на нозете

Говорот на телото е искрен. Открива многу работи што се обидуваме да ги скриеме. Затоа овие суптилни знаци можат да покажат хемија, привлечност и добра врска кога вербалната комуникација не може. Ако вие и друго лице покажувате сличен јазик на телото, тоа е добар знак!

2. ЗАДЕВАЊЕ

Задевањето може да биде детски, и тоа не е секогаш сигурен начин да се измери хемијата. Тоа, обично покажува дека некој може да се интересира за вас на некој начин. Може да има суптилни значења зад надразнувањето на кои можеби не обрнувате внимание – и тие значења може да укажуваат на хемија.

Како возрасни, задевањето е повеќе намерно – тоа е направено за да привлече внимание, да предизвика реакции и да воспостави врска.

Еве неколку примери за начини на задевање што можат да го направат ова:

 • Разиграни шеги
 • Лесно туркајќи се еден на друг наоколу
 • Користење глупави или слатки прекари
 • Имитирајќи се еден со друг

Забележете дека задевањето, во овој случај, никогаш не треба да се прави за да навредите или наштетите. Наместо тоа, тоа е начин да комуницирате едни со други и да покажете љубов на повеќе забавен начин. Многумина можеби ве нарекуваат стар брачен пар поради тоа што се расправате!

3. КОНТАКТОТ СО ОЧИ Е ИНТЕНЗИВЕН

Контактот со очи е исклучително моќен кога станува збор за хемијата . Само гледајќи како двајца гледаат еден во друг, можете да кажете многу за нивната врска и поврзаност. Тие велат дека очите се прозорец кон душата, па кој подобар начин да се запознаеме отколку преку контакт со очи?

Кога чувствувате хемија со некого, имате тенденција автоматски да го загледате. Не можеш да помогнеш; како твоите очи да се привлечени кон нивното битие, и не можеш да го свртиш погледот – освен ако не те фатат, во тој случај брзо ги оттргнуваш очите и се преправаш дека ништо не си направил!

Но, тоа не значи дека истите луѓе кои гледаат едни од други, исто така, не одржуваат долги периоди на контакт со очите. Тие се загледуваат во очи кога разговараат и комуницираат, честопати додека не стане премногу интензивно и мора да го свртат погледот.

Некои „држења“ на очите, исто така, укажуваат на хемија, како што се:

 • Проширени зеници
 • Подигнати веѓи
 • Фиксен, фокусиран поглед
 • Поглед што се стрела од усните кон очите

4. ФЛЕРТУВАТЕ – НО МНОГУ СУПТИЛНО

Кога има многу хемија помеѓу двајца луѓе , се се чувствува поинтензивно и неверојатно. Затоа вашиот флерт е нежен и придушен. Дури и најлесниот допир може да се чувствува небесно!

Се доживуваш многу посилно, до тој степен што дури и прегратките или бакнежите во образ може да се чувствуваат многу. Може да ги продолжите прегратките, да си ги стискате рацете или да си ги протриете грбот, и сето тоа ви изгледа многу пострасно отколку што мислат другите луѓе.

Покрај тоа, суптилното флертување може да биде начин за двајца луѓе да ја изразат својата привлечност еден кон друг, без тоа да биде очигледно за оние околу вас. Ова создава чувство дека постои мала тајна што и двајцата ја споделувате. Во почетокот на врската, може да биде особено суптилно, бидејќи и двајцата учите да навигирате по комплексноста на вашата хемија.

5. СЕКОГАШ СТЕ НАСМЕАНИ

Тешко е да не се насмевнете кога сте околу некој што ви се допаѓа. На крајот на краиштата, го чувствувате овој моќен магнетизам што ве привлекува еден кон друг, и нема никој друг што повеќе би сакале да бидете во моментот. Како може да не се насмееш?

Ако вие и другото лице не можете да престанете да се смеете – или очигледно се обидувате да ги контролирате вашите насмевки – постои голема шанса да има многу хемија таму!

Понекогаш, дури и не треба да комуницирате со нив за да уживате во придобивките. Само се гледате и автоматски се чувствувате попозитивно. Еден едноставен поглед и денот ќе ви се разубави. Тоа е моќта на хемијата.

6. ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ МАЛИ НЕШТА

Малите работи се многу важни. Обично, ние зборуваме за ова во врска со дела на добрина или суптилни романтични гестови, но во моментов, мислиме дека забележувањето на ситни детали кај некој друг може да биде огромен знак за позитивна хемија.

На пример, вие и другото лице може да забележите:

 • Нова фризура
 • Малку омилени работи на другата личност
 • Нови парчиња облека
 • Како пиете чај или кафе
 • Нервни тикови или навики
 • Како ве расположува

Ова исто така значи дека ќе се сеќавате на многу работи едни од други, како „обични“ приказни што сте ги кажале. Ова е затоа што и двајцата си посветувате дополнително внимание еден на друг поради повисоките нивоа на интерес.

7. ВАШИОТ ФОКУС Е СЕКОГАШ ЕДЕН НА ДРУГ

Дури и во просторија полна со други луѓе, вие и оваа друга личност сте највнимателни едни кон други. Секогаш сте малку фокусирани на она што другиот го прави или зборува, дури и ако не комуницирате со нив во тоа време.

Ова исто така може да ве одвлече вниманието во други области од вашиот живот. Постојано го проверувате телефонот за нивните пораки. Се наоѓате себеси како се борите да се фокусирате на работа. Ги заборавате работите што обично ги сакате. Не заборавајте да се обидете да постигнете рамнотежа! Не заборавајте за вашите пријатели и обврски!

8. ГУБЕЊЕ ТРАГА НА ВРЕМЕТО

Кога сте со оваа личност, часовите се чувствуваат само како минути. Времето лета на начини кои вистински ве шокираат и секогаш се чувствува како да ви истече времето прерано. Може да ве натера да помислите дека никогаш нема да има доволно време да поминете со нив. Ова може да се должи на:

 • Длабоки, долги разговори – тоа е како да можеш да зборуваш и да зборуваш засекогаш и никогаш да не останеш без работи што треба да ги кажеш
 • Споделување заеднички хоби или забавни активности што треба да ги направите заедно
 • Уживање во удобна, придружна тишина
 • Само да поминувате време едни со други и секој да ја прави својата работа поединечно, но заедно

Дури и со цело време на светот, не мислите дека некогаш би можеле да се досадувате. Тоа е неверојатно чувство, и едно обично е можно само со голема количина хемија .

9. ИМА МАЛА, НО ОПИПЛИВА ТЕНЗИЈА

Хемијата може да предизвика напнатост помеѓу две лица. Физичката привлечност и желба играат огромни улоги во знаците на хемија помеѓу две лица . Може да предизвика простор што вие двајца го чувствувате како воздухот да е доволно густ за да го исечете!

Се разбира, забележете дека овој тип на желба и напнатост не се самостојно одржувани. Да се ​​потпрете само на ова кога градите врска обично завршува лошо. Најдобрите видови хемија не се однесуваат само на интимност – тие се однесуваат на телото, умот и душата одеднаш.

Оваа напнатост може да доведе и до други работи, како што се повисоко ниво на чувствителност. Повеќе сте погодени, и на позитивен и на негативен начин, од она што го прави другата личност. Обидете се да останете рационални и да го задржите своето позитивно размислување!

10. ЕДВАЈ ЧЕКАТЕ ДА СЕ ВИДИТЕ ПОВТОРНО

Кога треба да бидете далеку од оваа личност, ужасно ви недостига. Сфаќате кога следниот пат ќе се видите и се чувствувате неверојатно желни да чекате овој пат. Вие ги одбројувате не само деновите, туку часовите, па дури и минутите додека не можете повторно да бидете околу нив.

Ова исто така значи дека и двајцата се обидувате да се видите. Организирате дружења, присуствувате на настани каде што ќе биде другата личност и ставате точка да застанете од честите прогонувања на едни со други со надеж дека ќе се судрите еден со друг.

Ова воопшто не е невообичаено. Хемијата често води до ова чувство на интензивен копнеж. Вие само го сакате друштвото на другиот, а тие го сакаат вашето, па сакате да поминувате цело време со нив!

КОНЕЧНИ РАЗМИСЛУВАЊА ЗА НЕКОИ ЗНАЦИ НА ХЕМИЈА ПОМЕЃУ ДВЕ ЛИЦА

Хемијата не е нешто што можете да го присилите. Тоа е инхерентно природно и не е нешто што може да посакате да се случи. Вие и некој друг или го имате, или го немате. Се работи за таа врска, таа искра и таа непосредна заљубеност.

Иако хемијата игра голема улога во многу врски, внимавајте да не дозволите тоа да биде единственото нешто што го дефинира вашето партнерство. Позитивното размислување ќе потврди дека хемијата е одлична, но премногу може да биде вашиот пад!

Градете и градете врз оваа основа додека не создадете нешто посебно и значајно од него – нешто што тече длабоко, а не плитко.

Хемијата може да ви го покаже огромниот потенцијал што вие и друг човек може да го имате во врска. Тоа е почеток на нешто убаво.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!