ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

13 најубави цитати од глумицата Џенифер Анистон

13 најубави цитати од глумицата Џенифер Анистон.

„Откако ќе разберете кои сте и што сакате за себе, мислам дека сè ќе дојде на свое место“.

Актерката Џенифер Анистон е една од најсимпатичните јавни личности. Уште од серијата „Пријатели“, таа нè потсетува на обична девојка, но навистина зрачи со голема енергија.

Џенифер со години вежба јога и медитација и истакнува дека овие две техники и носат мир и и помагаат да одржува рамнотежа во животот.

Актерката годинава го прослави 52-от роденден, но сепак изгледа младешки, а нејзината главна тајна е голема енергија и неверојатна смисла за хумор. Ви ги донесуваме најимпресивните цитати од Џенифер Анистон за љубовта, животот, медитацијата и интуицијата

– Вистинската љубов менува сè. Оставате огледало да стои пред вас секој ден.

– Јас секогаш велам – не работи на планови, туку на опции.

– Никој не се смета себе си како секси. Постојат денови кога мислите: „Еј, јас не сум толку лоша денес“. Но, ако се обидете да бидете секси, никогаш нема да бидете секси.

– Ми рекоа да ја напуштам глумата поради одбивање. Тие рекоа – зарем не сакате да имате нормална работа и нормално семејство? Претпоставувам дека тоа е добар совет за некои луѓе, но јас сакав да глумам.

– Не жалење во животот, само лекции.

– Бракот ги вади на виделина сите оние работи што ги турнав во еден агол – стравови, недоверба, сомнежи, несигурности. Тоа е како отворање кутија Пандора.

Опра Винфри – без ова, животот нема цел: еве како да привлечете светлина и среќа

„Кога некој ве следи до продавницата и ве гледа како купувате ролна тоалетна хартија, знаете дека животот ви се променил“.

– Откако ќе разберете кои сте и што сакате за себе, мислам дека сè ќе дојде на свое место.

– „Американско слатко“ е етикета која им се припишува на многумина. Јас не обрнувам многу внимание на тоа. Јас само ги следам своите инстинкти и го правам она што ми доаѓа, и благодарна сум за тоа.

– Гледате како луѓето се искачуваат и постигнуваат успех и гледате како тие почнуваат да се менуваат многу. Затоа, секогаш се трудам да бидам скромна и благодарна.

– Кога почнав да вежбам ТМ (трансцендентална медитација), сè се смени за мене.

– Колку е поголем вашиот капацитет за љубов, толку е поголем вашиот капацитет да чувствувате болка.

– Ако не сте среќни, можете да бидете. Среќата е прашање на избор.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!