ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали се тие навистина Клучни? Топ 3 Физички Карактеристики Што Жените Ги Бараат Кај Мажите

Спроведени се бројни анкети и истражувања за физичкиот изглед, а многу од нив се занимавале и со физичките особини што жените сакаат секој маж да ги поседува.

Тоа е она на што жените едноставно не можат да одолеат.

Длабок глас

Висина

Брада

Многу дами ќе се согласат дека гласот е нешто што се забележува на почетокот, особено кога станува збор за длабок доминантен глас што може дури и целосно да го засени остатокот од изгледот на мажот или целосно да го промени физичкиот впечаток на подобро. На жените, мажите со подлабок глас изгледаат секси, самоуверено и моќно.

Дали подлабокиот глас, висината и брадата навистина се меѓу најпосакуваните физички карактеристики? Еве неколку одоговори:

Да, потпишувам, сакам мажи кои имаат се

Тие се важни, но не се клучни

Не, јас лично претпочитам други физички карактеристики

Физичкиот изглед воопшто не ми е важен, фокусот е на личноста.

Дамите сакаат високи мажи затоа што се чувствуваат побезбедно со нив. Овој вид на размислување, т.е. чувството датира уште од античко време. Претпочитањето за повисоките мажи датира од камено време, бидејќи и тогаш се сметало дека повисоките мажи полесно ке ги заштитат отколку пониските.

Ако длабокиот глас и висината се надополнети со брадата, тогаш добиваме непобедлива комбинација. И, иако ретко која жена ќе противречи на висината и длабокиот глас како клучен физички квалитет, за брадите дефинитивно ќе се дискутира повеќе. Сепак, според повеќето истражувања – преовладуваат дамите кои сè уште претпочитаат брада од свежо избричено лице.

Во галеријата, погледнете познати мажи кои ги имаат сите три квалитети и одлучете сами дали тие се навистина клучни.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!