3 минималистички идеи за беж маникир кои се тренд оваа пролет

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

3 минималистички идеи за беж маникир кои се тренд оваа пролет.

Без разлика дали сеуште правите маникир дома или конечно ќе можете да се вратите во салонот, има една боја на ноктите која веќе доминира според популарноста оваа година. Сега знаеме дека можеби мислите на класична црвена или дури светло розова, но ниту една не е толку универзално сакана како беж-бојата на ноктите. Беж нијанси – од светло исончана до богати, скоро кафеави нијанси – може да се забележат на прстите на повеќе познати личности и влијателници од било кој друг. Во пределот на убавината, „помалку е повеќе“ од 2021 година ќе стане уште попопуларно.

“Длабока” беж

Беж нијансите се менуваат од скоро бели во подлабоки нијанси кои потсетуваат на најлесните варијанти на кафеава боја. Освен што изгледаат малку повпечатливи од нивните многу посветли колеги, „длабоката“ беж боја на ноктите може да послужи и како совршен неутрален тон за оние со потемна кожа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Re:New Beauty (@biosculpturegelgb)

Проѕирна беж

Иако бежот долго време се сметаше за една од најсуптилните бои за нокти, про проѕирните беж опции обезбедуваат многу повеќе од обичен маникир. Овој лак за млеко е совршен и за оние кои сакаат природен изглед на маникир. Покрај тоа, таа е убава основа за бесконечен дизајн на ноктите. Исто така, светкавите беж нијанси можат да бидат добра опција ако претходните предлози ви изгледаат премногу обични.

Беж омбре

Кога не можете да се согласите со само една боја на ноктите, комплетот омбре е најдобриот избор за оние кои се неодлучни. Без разлика дали се посветувате на различни нијанси на беж или координирана колекција на бои, навистина не можете да погрешите. Иако многумина тврдат дека омбре трендот повеќе не е популарен, мислам дека не можете да погрешите со овој вид нијанса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Re:New Beauty (@biosculpturegelgb)

error: Content is protected !!