ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

3 минималистички идеи за беж маникир кои се тренд оваа пролет

3 минималистички идеи за беж маникир кои се тренд оваа пролет.

Без разлика дали сеуште правите маникир дома или конечно ќе можете да се вратите во салонот, има една боја на ноктите која веќе доминира според популарноста оваа година. Сега знаеме дека можеби мислите на класична црвена или дури светло розова, но ниту една не е толку универзално сакана како беж-бојата на ноктите. Беж нијанси – од светло исончана до богати, скоро кафеави нијанси – може да се забележат на прстите на повеќе познати личности и влијателници од било кој друг. Во пределот на убавината, „помалку е повеќе“ од 2021 година ќе стане уште попопуларно.

“Длабока” беж

Беж нијансите се менуваат од скоро бели во подлабоки нијанси кои потсетуваат на најлесните варијанти на кафеава боја. Освен што изгледаат малку повпечатливи од нивните многу посветли колеги, „длабоката“ беж боја на ноктите може да послужи и како совршен неутрален тон за оние со потемна кожа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Re:New Beauty (@biosculpturegelgb)

Проѕирна беж

Иако бежот долго време се сметаше за една од најсуптилните бои за нокти, про проѕирните беж опции обезбедуваат многу повеќе од обичен маникир. Овој лак за млеко е совршен и за оние кои сакаат природен изглед на маникир. Покрај тоа, таа е убава основа за бесконечен дизајн на ноктите. Исто така, светкавите беж нијанси можат да бидат добра опција ако претходните предлози ви изгледаат премногу обични.

Беж омбре

Кога не можете да се согласите со само една боја на ноктите, комплетот омбре е најдобриот избор за оние кои се неодлучни. Без разлика дали се посветувате на различни нијанси на беж или координирана колекција на бои, навистина не можете да погрешите. Иако многумина тврдат дека омбре трендот повеќе не е популарен, мислам дека не можете да погрешите со овој вид нијанса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Re:New Beauty (@biosculpturegelgb)

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!