ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

3 особини што треба да ги има мажот за да биде достоен за љубов: Една го прави вистински џентлмен

3 особини што треба да ги има мажот за да биде достоен за љубов: Една го прави вистински џентлмен.

Жените претпочитаат покрај себе да имаат маж кои ќе им обрне внимание и ќе биде грижлив, но и со кој ќе се чувствуваат безбедно.

Секоја жена има нешто што и е важно за кое сака избраниот на нејзиното срце да го поседува како особина за да преживее со него во емотивна врска.

Меѓутоа, експертите за врска тврдат дека скоро сите жени се уште имаат три квалитети што ги бараат кај мажите за да бидат достојни за нивната љубов .

1. Дарежливост

Жените веруваат дека великодушноста е карактеристика на мажот на кој можат да му веруваат. Ако мажот е скржав во пари и подароци кон другите, жените го доживуваат како знак дека не е подготвен да даде дури и емотивно.

Дарежливоста е знак на џентлменство и доказ дека мажот е подготвен за врска и колку и да звучи чудно, тоа е знак дека можете да му верувате дека е тука за вас, бидејќи на тој начин тој ви дава до знаење и не е се плаши од одговорност.

2. Заштита

Маж на кого жените можат да му веруваат е оној кој се грижи за нивната физичка благосостојба. Тој се грижи за состојбата на нејзиниот автомобил, дома, проверува после излегување дали неговата партнерка пристигнала дома … Тој е човек кој внимателно го слуша својот избраник додека разговара со неа.

Природата ги учи луѓето да го штитат она што го ценат. Ако мажот покажува дека се однесува заштитнички кон жената, тоа е знак дека тој е маж на кој може да му верува. Вистинските господа, како што толкуваат дамите, покажуваат љубов преку она што го прават, а не она што го велат. Тој знае дека чувството дека жената е заштитена со него е вистинскиот начин да го освои нејзиното срце.

3. Доверба

На доверлив маж му е грижа за тоа како се чувствува жената. Тој разговара со својата партнерка за да се увери дека тоа што го прави и одговара, во контекст на врската и воопшто во животот. Довербата се гради со текот на времето, но за да можат жените да ја постигнат, важно е пред нив да има маж на кого можат да му веруваат.

Значи, кога мажот започнува да се консултира со жена пред да донесе одлуки што го менуваат животот, тој покажува дека свесно избира да биде човек на кого може да му верувате.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!