ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

3 причини зошто е во ред девојка прва да се јави: Прекинете ја непријатната тишина

3 причини зошто е во ред девојка прва да се јави: Прекинете ја непријатната тишина.

Од мажите генерално се очекува да преземат иницијатива и да им приоѓаат на жените, но психолозите велат дека концептот е застарен.

Да се ​​чека повик или порака од маж што им се допаѓа е ноќна мора за секоја девојка. Според непишаното правило, кога се во прашање љубовните врски , од маж се очекува да преземе иницијатива и да го направи првиот чекор.

Постојат ретки ситуации кога една дама одлучува  да преземе иницијатива и да се јави прва, но психолозите сметаат дека „ризикувањето“ за мажите е често неодоливо. Сценариото според кое мажот секогаш треба да биде првиот што се јавува е застарен, а еве и зошто.

1. Не чекајте на неговиот повик

Да чекате момче да се јави или да испрати порака прво всушност изгледа како детска игра, и тоа е последното нешто што сакате да го мисли.

Ако го контактирате со интересна приказна или едноставно прашање: „Како сте?“, Тој сигурно нема да види лоши намери во тоа и ќе сака да биде во друштво на комуникативна и отворена личност .

2. Ќе бидете попривлечни за него

Постојат многу причини зошто многумина мислат дека токму мажот треба да биде првиот што треба да се јави. Повеќето луѓе велат дека тоа е „машка должност“ и дека оставаат простор на жената да се чувствува како дама.

Сепак, мажите сè повеќе сакаат жени кои знаат што сакаат. Ако мажот забележи и чувствува дека е ваш избор, тоа може да биде само позитивна работа за вас, бидејќи тој ќе ве сака повеќе.

3. Ги зголемувате шансите да најдете љубов

Повеќето луѓе на апликации за дружење имаат крајна цел да најдат партнер со кого ќе имаат подолга љубовна врска. Ако жената го направи првиот чекор, шансите за тоа се зголемуваат, покажа истражувањето.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!