ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално.

Иако на секоја жена и ласка дека нејзиниот сопруг ја сака и иницира секс со неа, она што секако не и се допаѓа е фактот што ја допира само кога сака да водат љубов. Сексот е важен, но другите форми на физички контакт не треба да изостануваат во бракот. Ви откриваме кои причини би можеле да стојат зад ваквото однесување на вашиот сопруг.

Двајцата дозволувате искрите да исчезнат меѓу вас

Не е важно дали тоа беше љубов на прв поглед или пријателска врска претворена во романса, важно е да се знае дека љубовта не може да „работи на управувач“. Ако нема свесни напори од двете страни насочени кон континуиран раст на она што го споделувате, шансите за успешен брак се минимизираат. Само запомнете дека мажите немаат потреба да ги сакаат жените за да имаат секс со нив, па затоа е важно да се обидете да ја разбудите искрата што некогаш постоела меѓу вас.

Некои мажи едноставно не знаат подобро

Вистината е дека средината во која живееме има големо влијание врз нашиот брак. Важен дел од старата идеологија за бракот е улогата на сопругата во одржувањето на куќата, грижата за децата и задоволувањето на потребите на мажот. Знаеме дека ова е погрешно, но многумина сè уште се држат до тоа денес. Можеби вашиот сопруг само мисли дека вашата улога е да ги исполнувате вашите обврски во кревет, па затоа е важно да разговарате со него за тоа. Без неговата наклонетост кон вас во текот на денот, без секс во приказната, не може да има желба за интимност.

Има проблем кој не е решен

Погледнете го вашиот брак и направете брз преглед. Доколку вашиот сопруг не бил таков на почетокот на бракот, големи се шансите да постои нешто што не му дава мир и што секојдневно го оддалечува од вас. Можеби сте му биле неверни, а тој решил да ви прости, но навистина никогаш не преболел. Ова многу лесно може да доведе до тоа тој да има помала желба да биде интимен со вас надвор од спалната соба. Како што знаете, на мажите им е потребна ерекција само за секс, а тоа го добиваат многу лесно кога ќе ве видат во секси ноќница. Од друга страна, за галење и држење за рака потребно е да се вклучи и срцето.

Присутно е психолошко прашање

Можно е вашиот сопруг да има некои психолошки проблеми ако не сака да биде физички интимен со вас надвор од спалната соба. Ако е така, сигурно сте забележале такво нешто на почетокот на вашата врска и брак, особено ако тоа е поврзано со неговото воспитување. Може да биде под стрес и поради загуба на сакана личност, работа или некоја друга причина, што може да влијае на неговата желба да биде блиску до вас. Во тој случај ќе ви треба помош од терапевт.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!