ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

4 знаци Откриваат Дека Сте Ја Запознале Вашата Сродна Душа

Нашата сродна душа не мора секогаш да биде личноста во која сме за вљубени – тоа може да биде брат, чичко, сосед, пријател …, некој со кого чувствуваме посебен вид на врска.

Воопшто не е лесно да се воспостави духовен контакт со луѓето околу нас. Мораме да направиме многу деликатна работа со нас самите за да бидеме силни, трпеливи, храбри да веруваме и да сакаме, и покрај тоа што живееме во модерно потрошувачко општество кое наметнува некои различни рамки на однесување.

Еве како да препознаете дали сте запознале личност со која имате многу повеќе од lљубов, семејство или пријателства.

1. Во друштво на оваа личност станувате посмирени и разбирливи

Ако имате духовна врска со некого, во неговото друштво покажувате такви квалитети како трпеливост и разбирање. Ако брзо изгубите нервоза поради нешто, во друштво на оваа личност практично дури и не се грижите за тие работи – кога сте заедно, сè е полесно за вас.

Ова е заради вашата подлабока свесност и разбирање за себе; со сродна душа знаете како да ги надминете своите недостатоци и слабости.

2. Никогаш не сте биле толку близу духовно и физички со некого

Нашето разбирање и однос со луѓето што ги нарекуваме „сродни души“ се на најдлабоко ниво, и затоа чувствуваме неверојатна блискост со нив.

По одреден временски период, оваа близина почнува да се шири надвор од границите на духовната сфера, преминувајќи се на физичко и психолошко ниво. Затоа сакате да бидете цело време едни со други.

3.Животна посветеност 

Што и да планирате да направите, вашата сродна душа, дури и ако не сте за вљубени во неа и таа не е вљубена во вас, секогаш ќе биде тука за вас.

4.Го заборавате остатокот од светот

Да се ​​биде близу до луѓето што ги нарекуваме „сродни души“, да комуницираме со нив, привремено да заборавиме на остатокот од светот, создавајќи посебна реалност.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!