ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

5 чекори за да го направите вашиот стан секогаш да изгледа уредно

5 чекори за да го направите вашиот стан секогаш да изгледа уредно.

Без оглед на тоа колку убаво го уредувате станот, ќе постигнете пријатна атмосфера само ако е уреден и уреден. Еве неколку трикови и трикови кои не чинат многу, и ќе направат вашиот стан секогаш да изгледа уредно.

Бања како во хотел

Сите ние сакаме светли уредни бањи, но во исто време сè треба да биде на нашите прсти. Опремувајте ja со тегли, кутии и корпи со различна големина.

Искористете го просторот под масата

Плетената корпа изгледа одлично и во дневната соба. Можете да ja користите за да фрлите вишок перници, ќебиња, влечки или весници.

Внесете ја корпата во спалната соба

Дали секогаш се прашувате „Што е со оние украсни перници и покривки?“ Кога одите во кревет? Една корпа и полица за скали се решението.

За тесен ходник, изберете отворени полици

Отворените полици се идеални за ходникот, особено тесни. Тие се лесно достапни, а вие ќе постигнете ред со разни кутии. Знаете каде се вашите ракавици и шалови, а уредниот ходник изгледа поголем и поудобен

Персонализирајте го плакарот

Класичните гардероби се застарени. Вметнете дополнителна полица во однос на работите што ги имате, ако не ви требаат стандардни тесни полици, додадете шипка за предмети, кутии за мали нешта.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!