ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

5 работи кои мудра жена никогаш не ги бара од маж

5 работи кои мудра жена никогаш не ги бара од маж.

Се случува, за жал, не ретко, жените да се однесуваат како мажите да им „должат“ нешто или, од друга страна, како да зависат од маж. Ниту едно од тие две работи не е вистина, мудри жени кои се држат за себе тоа добро го знаат. Затоа од човекот со кого се , тие никогаш не ги бараат следните работи:

1. Да се ​​грижи за неа

Жената која никогаш не се држи до себе, никогаш нема да очекува или сака мажот да се грижи за неа. Да, тој треба да се грижи за нивните деца, ако ги имаат, но таа е таа што треба да се грижи за нејзините потреби. Често се случува жените, по извесно време во врска, да почнат да се потпираат на маж кога станува збор за храна, облека, забава и цел живот, а тоа не е добро. Ниту за маж, туку на прво место не е добро за самата жена.

2. Да се ​​откаже од она што го сака

Мудрата жена не го тера мажот со кој е во врска да се менува – таа влегува во врска со маж кој веќе и одговара онаков каков што е. Жена која навистина се држи до себе никогаш нема да се согласи да глуми нечија мајка и да го научи што треба и што не треба да прави. Тој го сака фудбалот, нели? Одлично, нека игра / гледа фудбал, ужива во она што го сака! Со мала организација, ќе имате доволно време за неговите, вашите и заедничките активности.

3. Менување на пријатели

Ова исто така важи и за семејството и фактот дека жените честопати бараат од мажите да го прекинат контактот со луѓе за кои сметаат дека не се соодветни за нив. Ако не ви се допаѓа неговиот пријател, не гледајте во него. Не ви се допаѓа неговата мајка? Одлично, согласете се да се гледате само за прослави и други семејни собири, не почесто од тоа. Но, никогаш не го присилувајте да го прекине секој контакт со нив, бидејќи тоа апсолутно секогаш има контра-ефект на крајот.

4. Да ги сподели нејзините интереси

Само затоа што сонувате за салса ноќ, не значи дека тој мора да сака танцување! Жената која се држи до себе никогаш нема да го натера мажот да се заљуби во активност што ја сака, првенствено затоа што знае дека никогаш нема да ја сака, туку само ќе се измами себеси – и кому му треба будала во животот? Наместо тоа, обидете се да најдете заедничка активност што е одлична за вас, и секогаш можете да одите на салса со вашите пријатели.

5. Да се ​​промени

Паметна жена знае дека е во врска со човечко суштество кое ќе се промени само ако сака да се промени – и затоа секое инсистирање тој да го промени начинот на кој и одговара, е бесмислено. Тоа не значи дека не можете да го охрабрите да биде подобра личност, но имајте на ум дека тоа не е исто со насилна промена.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!