ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

5 работи кои никогаш не смеете да ги позајмувате

5 работи кои никогаш не смеете да ги позајмувате.

Ако му позајмите нешто на својот сосед, вие му давате и дел од вашата среќа … Исто така, треба внимателно со работите што ги внесувате во вашиот дом, може да се случи тие работи да ви донесат несреќа

Никогаш не треба да ги позајмувате овие пет работи:

Сол

Не смее да се позајмува под никаков изговор. Ако вашите соседи ви побарале сол, дајте им ја само под еден услов – како подарок. Опасноста лежи во фактот дека има многу енергија и може да има лош ефект врз судбината. Солта е една од најважните магични компоненти, па затоа не се препорачува позајмување. Луѓето што позајмуваа им се враќа со чувство на загуба на среќа, губење на здравјето, но и на саканите…

Јадења / чинии, тави

Се верува дека се тесно поврзани со енергијата на куќата во која се наоѓаат. Ако некој сака да им направи нешто лошо на другите, само треба да дозволи користење на нивните садови: чаши, шерпа, чинии, лажици итн. … Не дозволувајте никому да позајмува чинии, шерпи или некој дел од садовите од вас, бидејќи можеш негативно да влијаеш врз судбината на овие луѓе. Оштетените садови се уште поопасни бидејќи носат лоша енергија во домот во кој се наоѓаат.

Облека

Облеката е многу лична работа, дури и ако ја земате од вашата сестра или брат, па затоа е подобро да дадете нешто за возврат, ако веќе земате одредени парчиња облека. Велат дека најголемата несреќа доаѓа од чевлите бидејќи апсорбираат најмногу негативна енергија.

Накит

Накитот е полн со енергија на личноста на која и припаѓа. Затоа, не треба да се позајмува. Со ставање обетки или прстени на друго лице, ги добивате и проблемите на таа личност со нив. Експертите за биоенергија велат дека накитот може да „зарази“ лице со болести на личноста на која и припаѓал накитот и може да ја одземе среќата.

Метла

Ако му позајмите метла на соседот, бидете сигурни дека ќе има финансиска загуба во вашиот дом. Дури ризикувате да добиете отказ. Во никој случај не треба да дадете метла на некого да ја користи и да ја врати. Ако го дадете, нека биде трајно.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!