ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година.

Ви откриваме 5 трендови кои доаѓаат во 2022 година кои ќе ги одредат нашите состаноци.

Уништување, лупење, лелеање се само дел од трендовите што ги откривме за време на пандемијата, но и пред неа. Однесувањата во врските сега имаат свое име и сега не велиме „излеговме, убаво си поминавме па исчезна“. Велиме „ghosting“.

И додека полека се збогуваме со 2021 година и ја чекаме 2022 година со нови трендови, ако нешто не научи оваа година, тоа е дека ние самите стануваме апсолутен приоритет. Научивме да комуницираме и да излегуваме преку апликации за состаноци, повеќе да размислуваме дали да излеземе со некој што не го познаваме и посвесно да влегуваме во врска. Но, сега кога сме надвор од карантин, што можеме да очекуваме од 2022 година?

Потврден идентитет

Што значи тоа? Пред пандемијата, поверојатно беше дека ќе излеземе на состанок на слепо или ќе сретнеме некој со кој комуницираме преку апликацијата, но не го видовме на видеото. Карантинот промени сè и повеќето не се подготвени да губат време со потполно странец. Прво проверете, па пијте и флертувајте.

Дигитален термин

Одиме чекор понатаму и откриваме дека има апликации за виртуелна реалност за закажување виртуелен состанок пред вистинскиот. Добро, не звучи толку примамливо, но ќе биде во трендовите од 2022 година.

Вакцинирани или не

Сакале или не, вакцинацијата одигра огромна улога во нашите животи во 2021 година и на крајот го подели човештвото. Па, како тоа влијае на романтичните врски? Веројатно тоа ќе биде првото прашање на првиот состанок и одговорот ќе го суди развојот.

Крај на спонтан состанок

Времињата се сменија и веќе не е така лесно да се делува спонтано и да се закажува во последен момент со личност која не ја познаваме. Има многу кои одвојуваат време и се плашат од дружење. Дали е ова крај на штандот за една ноќ?

Трезвен состанок

Порано беше незамисливо да излезеш на состанок и да не испиеш ниту една пијачка. Сепак, се чини дека на генерацијата Z не и е потребен алкохол за да се чувствува поудобно и тоа е дефинитивно добра вест.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!