5 знаци дека сте во брак со психопат!

Слични

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво...

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година. Ви...

Терапија за парови – дали ви е потребна?

Терапија за парови - дали ви е потребна? Терапијата за...

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски. Тоа...

Сподели

5 знаци дека сте во брак со психопат!

Луѓето се во право кога велат дека љубовта е слепа . Од силна љубов и верба дека сте во идеална врска, се случува да не видите со кого сте ја започнале врската. Партнерот знае како да ве користи и да ве врти околу малиот прст.

Може да трае и да се засили со текот на времето, без воопшто да го забележите. На крајот, вие колабирате кога ќе сфатите дека вашиот сакан емоционално ве злоупотребува и се прикрива со сладок муабет и нежност. Емоционалните психопати не изгледаат злобно на прв поглед.

Полни се со шарм, а всушност лесно ќе ве контролираат како што им одговара. Инстинктивно ќе почувствувате дека неговото однесување е погрешно, но не целосно она што навистина се случува. Идентификувајте ги луѓето како овие со овие 5 знаци и спречете манипулација на време:

1. ТИ СИ ГЛАВНИОТ ВИНОК ЗА СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА

Не размислувајте за секунда дека можат да бидат глупави и наивни. Емотивниот психопат точно знае што прави и кога прави грешки, но никогаш нема да го признае тоа. Дури ни во лудило. Наместо тоа, тие ќе ве обвини дека сте направиле грешка и дека сте извор на проблемот. Сите сте виновни и тука завршува приказната.

2. ТИЕ СЕ ГОЛЕМИ ЛАЖГОВЦИ И АКТЕРИ

Тие не лажат само за работи што директно влијаат на вашиот живот. Лажат за се  и не ни трепнуваат. Упорно ќе измислуваат и раскажуваат невистинити приказни со цел да ве измамат и да ве користат како што им одговара. Многумина стануваат жртви и нивните искрени и силни чувства не им дозволуваат да разберат што е реалност и што е бајка.

3. ПОРАДИ ВАС, НЕ МОЖАТ ДА ДОЖИВЕАТ УСПЕХ

Ќе ве убедат дека вие сте виновни за сите нивни неуспеси и дека тие се големите жртви на несреќата што ја предизвикавте. Секој пат кога ќе заглават некаде, вие ќе бидете пречката што им стои на патот. И тие го прават сето ова за чиста корист, бидејќи само нивните чувства се важни за нив.

4. ВАШИТЕ ЧУВСТВА И ЕМОТИВЕН СТАТУС АПСОЛУТНО НЕ ИМ Е БИТЕН

За луѓето кои гледаат само за себе, чувствата на другите луѓе се важни како дрвото што паѓа среде шума во Парагвај. Вие сте нивната совршена жртва, лабилна и подложна на нивните влијанија. Тешко ќе излезете од ваква врска. Особено кога помина толку време, што се збунувате целосно и го губите чувството за она што е навистина нормално.

5. ДРУЖЕЊЕ СО ДРУГИ ЛУЃЕ Е ЗАБРАНЕТО

Не доаѓа предвид да се појавите во јавност без него. Заборавете на кафе со пријател или одете во дискотека со пријателите. Интеракцијата со остатокот од светот е строго забранета, така што психопатот има уште поголема контрола врз вас.

Ќе се случи тие да ве убедат дека без нив не можете да преживеете ниту еден момент во животот. Без нив не можете да дишете и да функционирате.

Не дозволувајте да губите драгоцено време со вакви луѓе. Отворете ги очите и побарајте помош на време. Борете се за вашите права и не дозволувајте никој да си игра со вашиот живот.

Ослободете се и дајте му шанса на некој што ќе ве цени и сака безусловно, бидејќи искреноста и меѓусебната поддршка се клучот за здрава и нормална врска.

error: Content is protected !!