ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

5 знаци на кои магијата на новогодишните празници ќе им донесе најголема среќа

5 знаци на кои магијата на новогодишните празници ќе им донесе најголема среќа.

На почетокот на декември, затемнувањето на Сонцето кај Стрелец носи вистинска магија пред Новата година, не само за Стрелците, туку и за некои други хороскопски знаци.

Енергијата од затемнувањето на Месечината во Бик во ноември 2021 година ќе ги стави љубовта и сексот во преден план. Тоа ќе влијае на нас така што ќе нè охрабри да ги отфрлиме сите пречки и да најдеме начин до сензуално задоволство. Сонцето во Шкорпија ќе ги продлабочи нашите најдлабоки и најскриени желби, додека Месечината во Бик ќе ја води нашата потсвест кон задоволување на сите сетила. На почетокот на декември, затемнувањето на Сонцето во Стрелец ќе донесе уште една шанса за „магија“ пред новата година.

Еве кои хороскопски знаци можат да ја очекуваат најголемата среќа во љубовта за време на новогодишните празници:

Бик

Сезоната на празници ќе ги зголеми желбите на Бикот. Под влијание на Уран и Сатурн, вашата сензуалност и заводливост ќе бидат во преден план. Ако сте во врска, пробајте нешто ново во спалната соба. Доколку сте слободни, подгответе се за нова романтична авантура. Иако мразите промени, тие можат да бидат многу забавни.

Рак

Оваа празнична сезона, љубовта ќе ве најде каде и да одите. Со неколку планети, вклучувајќи го и Плутон, кои ве туркаат да нурнете подлабоко во искуството на љубовта и романтиката, ова е година каде што сè е можно – старите врски можат да станат нови, она што ве повредило ќе биде заборавено, а нови љубовници можат да влезат во вашиот живот.

Шкорпија

Затемнувањето на Месечината во Бик во ноември ќе се спротивстави на вашиот Сончев знак и ќе ја активира вашата романтична линија. Во вашиот знак до 14 декември е и Марс, планетата на страста, агресијата и сексот. Ова ќе ви даде самодоверба да ги исполните вашите најголеми желби. Ако забележите допадлив странец, направете го првиот чекор. За оние кои се во врска, ѕвездите велат да се продлабочи интимноста

Стрелец

Поради вашата владејачка планета, Јупитер, имате тенденција да бидете прилично среќни цела година. Особено оваа празнична сезона, Нептун и Марс ќе ви донесат среќа во љубовта. Марс во вашиот знак ја разгорува желбата за романса и будење на страста. Доколку сте во врска, направете романтична атмосфера и потсетете се зошто на прво место сте се вљубиле во партнерот. Доколку сте слободни, направете промени во изгледот, ве очекува интересна средба.

Јарец

Од сите хороскопски знаци, Јарецот ќе биде најсреќен за време на празничниот период бидејќи Венера, планетата на љубовта и убавината, ќе минува низ вашиот знак до март. Ова е добро време да ги искористите вашите заводливи моќи за да привлечете нови луѓе. Очекувајте длабоко страсна врска, особено ако запознаете некој нов помеѓу 9 декември и новогодишната ноќ. Можеби се чувствувате како да сте се запознале во минатиот живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!