ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

6 интересни факти за бебињата родени во јуни

6 интересни факти за бебињата родени во јуни.

Ако датумот на породување е јуни, или вашето бебе е веќе родено во овој топол месец, прочитајте кои посебни карактеристики ги има.

Бебињата родени во јуни имаат многу потенцијал. Без разлика дали вашиот термин е на почетокот или на крајот на јуни, односно дали вашето дете е близнак во хороскоп или рак, тоа ќе има некои посебни карактеристики.

Еве што велат истражувањата за посебните карактеристики на бебињата родени во јуни:

1. Имаат големи шанси да ја освојат Нобеловата награда

Статистички гледано, повеќето добитници на Нобелова награда ги слават своите родендени во јуни.

2. „Ноќни птици“

Студија откри дека луѓето родени во пролет и лето легнуваат подоцна отколку оние родени есен и зима. Во повеќето случаи, јуниските бебиња се вистински ноќни „птици“.

3. Мали позитивци

Оптимистичкото расположение е почеста кај луѓето родени во пролет и лето.

4. Тие се склони кон брзи промени на расположението

Променливото расположение е уште една карактеристика што се јавува почесто во јуни, но исто така и кај долги летни бебиња.

5. Тие не бараат возбуда и не ризикуваат

Студиите за тоа како сезоните влијаат на нивото на допамин покажаа дека најниско ниво е забележано кај луѓе родени во мај и јуни, што значи дека вашето дете ќе биде помалку изложено на ризици во животот.

6. Веројатно ќе бидат високи

Истражувачите од Кембриџ заклучиле дека бебињата родени во летните месеци растат повеќе од оние родени во постудениот период од годината.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!