ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

6 јасни знаци дека тој ве сака: Како покажуваме љубов преку говорот на телото

6 јасни знаци дека тој ве сака: Како покажуваме љубов преку говорот на телото.

Понекогаш говорот на телото покажува појасно од зборовите дека некој ни се допаѓа и дека се грижиме за таа личност.

Честопати, јазикот на телото може да покаже подобро од зборовите колку сакате некого , колку се грижите и дали имате сочувство кон некоја личност.

Оние што знаат да ги читаат овие специфични пораки велат дека постојат шест јасни знаци кои изразуваат љубов и приврзаност.

1. Го имитира вашето однесување

Кога се чувствувате блиски со некоја личност, несвесно започнувате да го имитирате нивното однесување. Не размислувате за тоа – тоа едноставно се случува.

Правите исти движења на рацете или, на пример, имате совршено координирано одење. Ако тоа го направи личност за која се сомневате дека е емотивно приврзана за вас, а вие сè уште не сте во врска – нема простор за сомнеж, таа е за вљубена во вас.

2. Почнува да ги копира вашите ритуали

Секој пат кога ќе се скара со вас, тој ќе ве бакне на ист начин и на истото место каде што го сакате. Тој започнува да прави работи што вие ги правите истовремено. Ова се несвесни пораки што тој сака да ги идентификува со вас.

3. Не ни пречи што таа личност го зафаќа онаа што порано беше само наш простор

Луѓето кои не се за вљубени во секое време, сакаат да имаат малку простор само за себе. Како и да е, кога сте за вљубени, нема да ви пречи таа личност да го заземе вашето место на каучот, бидејќи всушност тоа несвесно ни покажува дека тој сака сè што е ваше и дека му треба да се сподели.

4. Долго ве гледа во очи

Кога ќе сфатите дека можете долго да се гледате во очи и дека ви се допаѓа, тоа е знак дека се развила подлабока врска помеѓу вас.

Таквото зјапање може да биде непријатно, но кога е нешто во кое уживате, тоа значи дека помеѓу вас се развила посебна врска.

5. Често ве допира

Тој едвај чека да најде причина да ве допре. Тој ја држи вашата рака или, додека седите едни покрај други, ја става раката преку вашето рамо. Сите овие се начини на кои тој несвесно ви покажува колку му е грижа, без да каже ништо.

6. Тој постојано се смее во ваше друштво

Кога некој е вљубен, тој почесто се смее кога е во друштво на личноста која му го заробила срцето. Кога ќе забележите дека некој што претпоставувате дека ви се допаѓа се смее повеќе и подолго отколку што обично се смее или дека се насмевнува без некоја посебна причина, тоа е јасен знак дека е за вљубен „до ушите“.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!