ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

6 Совети како да си ги остварите своите соништа

Секој од нас има свои соништа, желби и аспирации. Некои веруваат дека остварувањето на нивните соништа е тешко дури практично невозможно, но тоа верување може да доведе до фактот дека тие нема да можат да го постигнат она што го сакаат.

Можете да научите да ги исполните вашите сонови создавајќи вистинска намера и верувајќи дека тие можат лесно и брзо да се исполнат а сето тоа ке доведе до промена на вашиот живот.

1. Пред сè, научете да се чувствувате и разбирате себеси за да ги разликувате сопствените аспирации од аспирациите на вашите пријатели и роднини. Научете да ги оделите своите желби од желбите на другите за да ги исполните своите потреби во животот.

2. Бидете сами – живејте свој живот, правете го она што ве интересира, научете да ги разликувате сопствените соништа од другите. Сетете се на старите сонови и размислете што ви треба за да ги остварите.

3. Размислете за она што го сакате и обидете се да го направите само она што навистина го сакате. Потоа разгледајте што не сакате во животот и што би сакале да промените и дали имате доволно волја и храброст да го отфрлите она што не ви се допаѓа, и покрај јавното мислење.

4. Ослободете се од мислењата што ви ги наметнаа други луѓе, телевизија и други медиуми – бидете индивидуални, обидете се да создадете свој уникатен стил и да живеете на свој начин, исполнувајќи ги потребите на вашата душа.

5. Концентрирајте се на својот сон и почувствувајте колку сте близу до неговата реализација. Ако одите по вистинскиот пат, ќе се чувствувате лесни и воодушевени додека размислувате за вашиот сон. Имајте на ум дека нема ништо нереално – исполнувањето на вашите желби зависи само од вашата самодоверба. Сè што треба да знаете е дека исполнувањето на вашите соништа ќе ве направи среќен и дека сонот ќе се оствари порано или подоцна.

6. Направете го првиот чекор кон вашиот сон и понатамошните постапки нема да ви бидат тешки. Научете да ги игнорирате препреките и изговорите на оние околу вас – одете напред без оглед на се, и на крајот ќе го постигнете она што го сакате.

Вие сте сонувач кој има големи планови кои привремено чекаат да дојдат на ред. Сетете се на сите работи кои досега сте ги достигнале. Верувајте во себе.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!