ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

7 најдобри апликации за уредување на вашиот дом

7 најдобри апликации за уредување на вашиот дом.

Ако сакате да ги развиете и подобрите вештините за внатрешен дизајн, тогаш само погледнете ги следните апликации.

Доколку поминувате низ период во кој сакате да го трансформирате вашиот дом, но ви недостига инспирација, за среќа на интернет секогаш постои спасоносно решение.

Следниве апликации за уредување на домот ќе ви бидат повеќе од корисни бидејќи ќе го претворат вашиот личен простор во најтопло и најудобно засолниште.

1. Redecor

Оваа апликација е идеално решение за оние кои сакаат да ги подобрат своите вештини за дизајнирање на ентериер во домот, но немаат идеја од каде да почнат. Redecor им помага на корисниците да се запознаат со различни стилови додека ги прошируваат своите хоризонти во однос на дизајнот на ентериер.

Redecor е достапна за iOS на Apple App Store и на на Google Play Store за Android.

2. Design Home

Design Home е уште една апликација која ги подобрува нашите вештини за внатрешен дизајн, истовремено обезбедувајќи соодветни повратни информации што им овозможуваат на своите корисници „да гласаат за своите омилени соби и простори преку жива и креативна заедница.

Дизајн Насловна е достапна на iOS на Apple App Store и во на на Google Play Store за Android.

3. Room Planner

Со Room Planner можете да дизајнирате и декорирате фотореалистични соби со парчиња вистински брендови. Сè доби вистински димензии од боите на ѕидовите до мебелот.

Room Planner е достапна на iOS на Apple App Store и во на на Google Play Store за Android.

4. Wayfair

Ова е една од најпопуларните апликации за уредување на домот со над 1,4 милиони прегледи и им овозможува на корисниците да купуваат, дизајнираат и визуелизираат нивниот дом декор, сето тоа на едно место. Апликацијата ги снима и артиклите што ги нарачувате за да знаете кога ќе пристигнат.

Waifair е достапна на iOS на Apple App Store и во на на Google Play Store за Android.

5. Houzz

Houzz им нуди на корисниците многу функции од претходните апликации и ја има потребната технологија за „откривање и купување работи директно од фотографиите на Houzz“.

Houzz е достапна на iOS на Apple App Store и во на на Google Play Store за Android

6. Home Design 3D

Со Home Design 3D можете да го дизајнирате вашиот простор токму онака како што сакате, со избирање на соодветни димензии на предметите и сите детали околу внатрешниот дизајн на вашиот дом.

Home Design 3D е достапен за iOS на Apple App Store и во на на Google Play Store за Android.

7. Decor Matters

Во Decor Matters можете да ги споделите вашите ставови и совети со други корисници на дизајн. Можете исто така да „создадете“ внатрешност и надворешност на вашиот дом, добивајќи ги најпаметните идеи и решенија.

Decor Matters е достапен на iOS во продавницата за апликации на Apple.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!