ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

7 работи кои треба да ги заборави жена која е во брак

7 работи кои треба да ги заборави жена која е во брак.

Истото важи и за мажите

Речиси секоја жена сонува за совршен брак и семејство.

За да го постигнеме тоа, потребно е правилно да ги поставиме приоритетите, односно да заборавиме на некои работи кои сме ги правеле пред брак. Истото важи и за мажите!

1. Себичност

Ако сте биле единственото дете во семејството, голема е веројатноста дека сте навикнати сè да биде по ваша мерка. Но, кога ќе се омажиш, веќе не смее да има само „јас“, туку се повеќе „ние“. Треба да заборавите и на навиката дека секогаш сте во право, бидејќи раскинувањето ќе биде неизбежно. За добар брак, важно е и двајцата да бидете подготвени на компромис.

2. Најгрдото женско однесување

Сите имаме моменти на лутина и нервоза, но никој не може да трпи хистерија секој ден поради секоја ситница. Исто така, уцените, изливите на гнев и пукањето на партнерот со предмети кои ви паѓаат во раце никако не се основа за добар брак.

3. Нерешени конфликти

Проблемите кои се одложуваат, емоционалната воздржаност и ниското ниво на самоконтрола се фактори кои можат да ги убијат и најдлабоките чувства.

4. „Озборување“ на сопругот со непознати

Нема причина да ги кажувате вашите тајни и пикантерии на странци. За ова има две главни причини – прво, сопругот најверојатно ќе се налути, а второ, општеството ќе го промени мислењето за него, но и за вас.

5. Споделување

Денес, многу жени заработуваат исто, ако не и повеќе, од мажите. Верувањето дека мажот е задолжен за издржување на семејството е одамна паднат во заборав, затоа не заборавајте дека вашата плата не е ваш личен, туку семеен приход и дека треба да споделувате сè со сопругот, исто како што тој треба. со тебе.

6. Ограничена интимност

Не е добра опција да го кренете сопругот од кревет секогаш кога нешто не ви одговара. Ваквата манипулација брзо ќе му здодее на секој маж и нема да чека долго да ве остави или да бара нежност на друго место.

7. Опсесија

Грижата за саканата личност е сосема нормална, но кога ќе се претвори во опсесија, станува неподнослива. Дајте му време и простор на вашиот сопруг за неговите хоби, дружење со пријателите, читање… Не мора да бидете со него 24 часа на ден; па само задави го.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!