ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

7 знаци дека мажот е вистински џентлмен: Кога имате ваков партнер покрај вас, навистина имате среќа

7 знаци дека мажот е вистински џентлмен: Кога имате ваков партнер покрај вас, навистина имате среќа.

Жените особено копнеат по внимание и љубов и не е секогаш лесно да имате „вистински џентлмен“ покрај себе.

Во емотивните односи , велат психолозите, дамите се тие што избираат.

Ако е така, повеќето жени барем би посакале покрај себе да имаат убав маж, кој е вистински џентлмен.

Експертите за врски тврдат дека постојат седум карактеристики што го опишуваат вистински џентлмен.

1. Тој е љубезен кон сите

Без разлика дали има добар или лош ден, тој секогаш е љубезен и кон вас и кон сите други луѓе. Неговото расположение никогаш не влијае на неговото однесување кон вас и другите луѓе.

2. Целосно ве прифаќа

Во близина на него, вие не мора да се преправате  дека сте некој друг, но можете да се опуштите без да се грижите дека тој ќе ви суди за вашето мислење или одлуки.

3. Тој знае како да ве насмее и расположи

Колку и да се чувствувате лошо, тој секогаш знае како да ве расположи. Тој сака да ја извади вашата среќа на површина без оглед на се и не се предава сè додека не види насмевка на вашето лице.

4. Бара совет од вас

Никогаш не заборава да ве праша за мислење кога ќе донесе важна одлука, бидејќи вие сте еден од најважните фактори во неговиот живот.

5. Тој знае како да ве стави на прво место

Вие сте на неговата приоритетна листа заедно со семејството и пријателите, но тој секогаш знае кога е вистинското време да биде важен тој прв меѓу него.

Ако пријателите го поканат на некоја игра кога е годишнина од вашата врска, тој ќе ги одбие затоа што тој ден сака да го помине со вас, целосно посветен на вас, и ќе има можности да се дружите со пријателите за друг пат.

6. Тој е искрен со вас

Вистинската љубов не е постојано уживање, вклучува искреност.

Ако вашиот партнер повремено забележува некои ваши претерувања или непотребни драми и ве предупредува за нив – тоа не е од злоба, туку од љубов, и останува на вас да му кажете да не го обвинува.

7. Великодушен е во креветот

Тој сака да ви пружи максимално задоволство, важно му е да сте убави и дава се од себе да ве направи среќни на сите полиња, дури и во кревет.

Веројатно се прашувате која е причината. Одговорот е едноставен – тој ве сака искрено со сите ваши маани и доблести.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!