ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

8 Особини Кои Ги Има Секој Вљубен Маж

И мажите и жените знаат да покажат им значи некој . Тие едноставно го прават тоа на различни начини.

Меѓутоа, ако мажот е подготвен јавно да ја покаже својата љубов кон жената, тоа е знак дека тој е многу сериозен во врска.

Ако ги прави овие работи, без сомнение, тој се грижи за вас:

Тој ве слуша

Ако некогаш помислите дека мажите  се однесуваат како деца, не грешите. Повеќето мажи се фокусираат само на работите што ги интересираат и за кои се страствени. Ако тој ве сака, вашиот глас е музика до неговите уши и сè што треба да направите е да кажете нешто што е навистина важно и тој ќе го насочи своето внимание кон вас.

Лице кое навистина ве сака не само што ќе ве слушне, туку и ќе обрне внимание на вашите зборови.

Понекогаш тој се расправа со вас

Да, и ова е вистина. Расправијата не е секогаш знак на лош период во врската. Ако тој навистина ве сака и инвестира во вашата врска, тогаш ќе одвои време да се расправа, да разговара и да најде решение. Повремените дискусии се знак дека тој исто така сака да стори нешто за одредено прашање и дека исто така сака работите да функционираат најдобро што можат. Важно е да пронајдете средина што работи за двајцата.

Понекогаш се жртвува за вашата среќа

Ова е еден од најголемите знаци дека мажот сака жена. Ако ги промени своите планови, кои го прават среќен и прави нови, кои ќе ве направат среќни, тој ви покажува дека ве сака и почитува, како и дека е подготвен да ве стави на прво место. Но, се разбира, не треба да го користите тоа за да го добиете секогаш она што го сакате, и би било одлично ако најдете одредено опкружување, односно компромис, и ако го направите тоа некогаш за него.

Се бори за вашата љубов

Вљубениот човек ќе се бори со сите сили за љубовта што ја чувствува кон вас. Тој е среќен поради вас и затоа сте последното нешто што тој сака да го изгуби во својот живот.

Тој е горд на вашите достигнувања

Кога мажот сака жена, тој чувствува и гледа сè што прави како свое достигнување. Гордоста што ја чувствува мајката кога го гледа своето дете како оди или зборува или прави нешто ново што го прави среќен, е нешто што може да се спореди со тоа. В inубен човек не се натпреварува со својата сакана жена, но ја поддржува и насочува напред и чекори кон нови победи заедно со неа.

Тој мисли дека си убава дури и кога не се чувствувате така

Кога мажот сака жена, таа е убава за него без оглед на се. Маж ја гледа жената што ја сака не само со физички изглед, туку и со други фактори кои влијаат на нејзината убавина, а тоа е единствено што е важно. За него вие сте совршени, без оглед дали сте облечени во фустан и облека за во салон или сте во тренерка и со врзана коса во опавче.

Се грижи  за вашите пријатели и семејството затоа што тие се важни за вас

Вљубен човек сфаќа дека вашите пријатели и семејство се важни за вас, и кога тие се среќни, тогаш и вие сте среќни. Затоа, ако ве сака, тој внимателно ќе ве слуша додека зборувате за нив и ќе ја препознае нивната важност во вашиот живот. Доколку е потребно, тој ќе понуди да им помогне или да каже решение за нивните проблеми со вистински интерес и вистинска подготвеност да помогнат, ако некогаш им треба.

Тој не се плаши да биде ранлив пред вас

Мажите не сакаат да бидат ранливи, но ако тој ве сака, нема да има проблем да ви покаже дека се плаши да ве изгуби.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!