ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ако го научите вашето дете на ова: Сигурно сте створиле среќен човек

Ако го научите вашето дете на ова: Сигурно сте створиле среќен човек.

Научете ги децата да бидат среќни. Направете го тоа, не само со зборови, туку и со личени примери.

Научете ги вашите деца дека да се биде среќен човек не значи да имате: соба, место, што било… Научете ги децата дека вистинската среќа е сама по себе. Научете ги дека се само-доволни.

Научете ги вашите деца дека неуспехот е само измислена личност … Дека секој обид е успех и дека секое достигнување води до победа и дека малата победа не е ништо помалку чесна од големата победа.

Научете ги вашите деца дека се поврзани со вас во животот, дека се едно со сите луѓе и дека никогаш не се одделени од Бога.

Научете ги вашите деца да ценат дека живеат во време на неверојатно изобилство … Нека бидат благодарни што живеат во земја со умерена клима, без торнада, без цунами, вулкани и разорни земјотреси.

Научете го вашето дете да знае дека на овој свет има доволно за секого и дека треба да се подели на „еднакви делови“ „

Научете ги вашите деца дека можат да добијат што сакаат, освен ако не е достојно или неизводливо.

… Дека тие не мора да се натпреваруваат со другите за нешто и дека Божјиот благослов важи за секого

Научете го вашето дете дека не мора секогаш да биде во право и дека е секогаш убаво во Божји очи.

Научете ги децата дека последиците и казната не се исти и дека Бог не суди никому.

Научете ги вашите деца дека љубовта е најголемиот подарок што можат да му го дадат на овој свет.

Научете ги вашите деца дека да се биде пос.ебен не значи да се биде подобар и тоа значи едноставно да се биде различен

И за крај: научете се себе дека што правите сега ќе влијае на вашите деца.

И, како живееш сега – тие ќе живеат така утре, бидејќи јаболкото никогаш не паѓа далеку од дрвото.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!