ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ако мажот ве вклучува во сите негови планови, можеби сака да се ожени со вас – 6 јасни знаци

Ако мажот ве вклучува во сите негови планови, можеби сака да се ожени со вас – 6 јасни знаци.

Ако веќе некое време сте во врска со вашиот партнер и сте сигурни дека вашите маани и недостатоци не му пречат, ова е само по себе еден од најголемите знаци дека сака да ве види до него во одреден момент во иднина.

Дури и тоа болно исчекување да ви го постави судбоносното прашање може да ве натера да бидете нервозни за иднината на вашата врска. Не грижете се! Постојат некои јасни знаци кои би можеле да ви покажат дека вашиот маж сака да се ожени со вас и сака да бидете покрај него во иднина.

1. Разговара со вас за иднината

Еден од знаците дека сака да го помине остатокот од животот до тебе е кога зборува за иднината со тебе. Тој често може да се пошегува за идејата за брак, често може да разговара за воспитувањето на вашите деца со вас, па дури и да размислува за имињата на децата.

Исто така, тој често може да споменува како ќе изгледате како двојка за 20 или 30 години. Ако ве гледа во својот живот и за 20 години, нема сомнение дека сака да го помине остатокот од својот живот со вас.

2. Станавте составен дел од неговиот живот; Вашата врска веќе не е само за него и за вас.

Сите луѓе што ги цени се дел од вашиот живот и обратно. Кога вашиот маж ќе ве направи составен дел од неговиот живот и ако сака да се ожени со вас, тоа јасно ќе ви го покаже. Можеби тајно му се допаѓа фактот дека вие и неговите пријатели се согласувате.

За него, тоа значи дека можете да живеете заедно како едно среќно семејство откако ќе се венчате.

3. Тој е лудо за вљубен во вас

Се разбира, вие и вашиот партнер треба да бидете заљубени. Затоа сте заедно, нели? Освен што не е секогаш така. Не е невообичаено двајца луѓе да останат во лоша врска додека не добијат поголема шанса.

Љубовта која трае долго, откако страста од почетокот на врската е исчезната, е еден од знаците дека сака да се ожени со вас. Ако мажот е нежен и внимателен кон вас, ако не гледа во други жени и се обидува да одржува романса во вашата врска, тогаш бидете сигурни дека сака да се ожени со вас.

4. Веќе живеете заедно

Кога маж ќе се всели кај вас, тогаш сака да провери каков ќе биде вашиот заеднички живот. Ако можете да бидете еден до друг непречено, без страв и двоумење за ништо, нема причина да се сомневате дека ќе завршите заедно како животни партнери.

5. Вие двајца делите финансии

Ако вие и вашиот партнер започнавте да ги делите финансиите и заедно да се грижите за нив, тоа е еден од јасните знаци дека мажот има сериозни планови со вас.

6. Ви дава совети

Некои од неговите постапки можат да бидат многу очигледни само ако добро ги набудувате.

Можеби ќе ве праша за тоа како изгледа вашата венчавка од соништата, ќе ве праша каква големина носите прстен или ќе се обиде сами да одредите. Исто така, може да забележите дека вашиот партнер крие некои детали од вас, за да заклучите дека нешто планира. Прашање на денови е кога ќе стави прстен на раката.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!