Ако сакате да ја намалите телесната тежина, пијте го ова секое утро

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Ако сакате да ја намалите телесната тежина, пијте го ова секое утро.

Ако се обидувате да ја доведете линијата во ред, пијте ја оваа смеса секое утро на празен стомак. Направена е само од две состојки, а може да помогне во регулирањето на лошиот метаболизам, како и синдромот на мрзливо дебело црево, а со тоа и слабеењето. Исто така, ја потиснува и желбата за колачи и спречува ненадејни напади на глад.

Студиите покажаа дека циметот помага при лошо варење и има ефект во намалувањето на триглицеридите и на лошиот холестерол во крвта. Исто така, тој ја зголемува телесната температура и на тој начин го забрзува согорувањето на мастите.

Јогуртот го подобрува варењето и помага при синдром на мрзливо црево.

error: Content is protected !!