ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ако се вљубите преку Интернет, вашата врска има можност за успее

Ако се вљубите преку Интернет, вашата врска има можност за успее.

Пандемијата на корона вирусот влијаеше на начинот на кој гледаме на љубовните врски. Според истражувањето спроведено од страна на страница за запознавање, дури 67 проценти од луѓето сметаат дека е можно да се за вљубите во личност што не сте ја сретнале во живо.

Скоро половина од испитаниците веруваат дека врската што ја имале со луѓето ќе преживее буквално дури и кога конечно ќе можат да се сретнат.

Искуството за запознавање за време на пандемијата исто така беше нормализирано со употреба на апликации за овие цели.

Како резултат на тоа, со над 19 милиони Британци кои се свртија кон средби преку Интернет, ставовите се променија и сега две петтини од нив велат дека повеќе не се срамат да признаат дека сретнале некого преку Интернет.

Оваа отвореност во врска со употребата на апликациите доведе до тоа сè поприфатен е концептот на средба со партнери на Интернет.

Истражувачите кои го спроведоа истражувањето веруваат дека луѓето полесно и вешто комуницираат преку мрежата, така што имаат многу поголеми шанси за успешна врска .

Секој четврти испитаник се чувствува побезбеден за одржување на врска започната на Интернет по пандемијата и повеќе од третина сметаат дека ги изразуваат своите емоции поотворено и искрено кога се допишуваат.

Оваа беше година на подеми и падови, но и покрај ограничувањата, познанството можеби навистина се смени на подобро. За нас е очигледно дека луѓето сега вложуваат повеќе време да се запознаат едни со други, без предрасуди и да се чувствуваат посигурни во она што го сакаат.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!