ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Актерката Мерилин Монро Денес Би Имала 94 години

Американската актерка Норма Џин, ​​попозната како Мерилин Монро, е родена на 1 јуни 1926 година да беше жива, денес ќе го прославеше 94-от роденден.

Најпознатата актерка на светот, Мерилин Монро, е родена како Норма Џин Мортенсон на 1 јуни 1926 година, а почина на 4 август 1962 година на 36-годишна возраст. Таа беше американска актерка, модел и пејачка, а до денес е култна икона.

Мерилин Монро беше една од најубавите и најконтроверзните жени на 20 век, која беше поврзана со многу моќни мажи во САД. Уште кога се појави на екраните, актерката е симбол на сексапил и сензуалност.

Таа беше врвна актерка само една деценија, но до нејзината смрт, филмовите во кои глумеше заработија скоро 200 милиони долари, што е еквивалентно на 2 милијарди долари во 2019 година. За тоа време, тоа беше огромен профит и успех.

Повеќе од половина век подоцна, таа сè уште е една од главните културни икони, а некои велат дека „легендата сè уште живее“ преку нејзините обожаватели.

Монро е родена пред точно 94 години во Лос Анџелес, а на 16-годишна возраст се омажи за Џејмс Дорети. Кога нејзиниот сопруг бил отсутен поради војната, таа започнала да работи со “The Blue Book Modeling Agency”. Таа ја обои својата темна коса во сина боја и се појави во неколку списанија на насловните страници во костим за капење.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!