ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Алесандра Амбросио во мало бикини, за време на пријателскиот натпревар во одбојка на плажа во Малибу.

Алесандра Амбросио во мало бикини, за време на пријателскиот натпревар во одбојка на плажа во Малибу.

Алесандра Амбросио во сабота попладне целосно ја прикажа својата фигура вредна за писта.

40-годишната поранешна манекенка на Victoria Secret се појави во бикини со тон на јаглен за да се шета низ песокот на плажата Малибу.

Амбросио учествуваше во пријателска игра, одбојка на плажа со некои од нејзините најблиски пријатели, активност што ја сакаа манекенката и нејзиното момче Ричард Ли.

Таа ја носеше својата коса во опавче и се заштити од сонцето со сина шапка.

Бразилската убавица облече и неколку атлетички нијанси што останаа на нејзиното лице додека траеше нејзиниот натпревар во одбојка на плажа.

Додавајќи малку гламур на нејзиниот спортски изглед, Амбросио носеше неколку златни обетки на ушите и слоевити два синџири околу нејзиниот врат.

Таа едвај можеше да ја задржи својата радост во саботата, често паузирајќи за да го погледне неверојатниот поглед на океанот со насмевка на лицето.

Алесандра се чинеше дека е малку или без шминка, дозволувајќи на нејзината природна убавина да го украде шоуто.

Alesandra

Како што се интензивираше играта, можеше да се види дека Амбросио позира со рацете на колена додека со нетрпение го чека следниот сервис.

По завршувањето на играта, Алесандра и нејзиниот екипаж на плажа тргнаа назад кон своето место во песок.

Беа поставени неколку крпи за плажа и чадори, а Алесандра постави една крпа на директна сончева светлина за да може да се сонча.

Таа разговараше со пријател во близина и, на крајот, стана да седне на нејзините нозе.

Сите освежени од нејзината дневна сесија, Алесандра повторно се врати во играта.

Бринетата убавица го промени својот изглед облекувајќи светло сив дуксер над нејзиниот бикини.

Недостасува од саботната акција, момчето на Амбросио, Ричард Ли, со кое излезе во јавност кон крајот на февруари.

Таа неодамна уживаше во романтичен одмор со Ричард во родниот Бразил, покажувајќи некои од нејзините омилени моменти од патувањето на Инстаграм.

Самата Алесандра отвори своја компанија за костими за капење ГАЛ Флорипа со нејзината сестра Алин и нивната пријателка Кориа пред повеќе од две години.

Нејзиниот бренд е именуван делумно по Флоријанополис, градот во јужен Бразил, каде што ги роди двете деца.

Минатата година Алесандра беше забележана како излегува од канцеларијата за имиграција во Лос Анџелес, наводно, тукушто станала американски државјанин.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!