Алесандра Амбросио во мало бикини, за време на пријателскиот натпревар во одбојка на плажа во Малибу.

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Алесандра Амбросио во мало бикини, за време на пријателскиот натпревар во одбојка на плажа во Малибу.

Алесандра Амбросио во сабота попладне целосно ја прикажа својата фигура вредна за писта.

40-годишната поранешна манекенка на Victoria Secret се појави во бикини со тон на јаглен за да се шета низ песокот на плажата Малибу.

Амбросио учествуваше во пријателска игра, одбојка на плажа со некои од нејзините најблиски пријатели, активност што ја сакаа манекенката и нејзиното момче Ричард Ли.

Таа ја носеше својата коса во опавче и се заштити од сонцето со сина шапка.

Бразилската убавица облече и неколку атлетички нијанси што останаа на нејзиното лице додека траеше нејзиниот натпревар во одбојка на плажа.

Додавајќи малку гламур на нејзиниот спортски изглед, Амбросио носеше неколку златни обетки на ушите и слоевити два синџири околу нејзиниот врат.

Таа едвај можеше да ја задржи својата радост во саботата, често паузирајќи за да го погледне неверојатниот поглед на океанот со насмевка на лицето.

Алесандра се чинеше дека е малку или без шминка, дозволувајќи на нејзината природна убавина да го украде шоуто.

Alesandra

Како што се интензивираше играта, можеше да се види дека Амбросио позира со рацете на колена додека со нетрпение го чека следниот сервис.

По завршувањето на играта, Алесандра и нејзиниот екипаж на плажа тргнаа назад кон своето место во песок.

Беа поставени неколку крпи за плажа и чадори, а Алесандра постави една крпа на директна сончева светлина за да може да се сонча.

Таа разговараше со пријател во близина и, на крајот, стана да седне на нејзините нозе.

Сите освежени од нејзината дневна сесија, Алесандра повторно се врати во играта.

Бринетата убавица го промени својот изглед облекувајќи светло сив дуксер над нејзиниот бикини.

Недостасува од саботната акција, момчето на Амбросио, Ричард Ли, со кое излезе во јавност кон крајот на февруари.

Таа неодамна уживаше во романтичен одмор со Ричард во родниот Бразил, покажувајќи некои од нејзините омилени моменти од патувањето на Инстаграм.

Самата Алесандра отвори своја компанија за костими за капење ГАЛ Флорипа со нејзината сестра Алин и нивната пријателка Кориа пред повеќе од две години.

Нејзиниот бренд е именуван делумно по Флоријанополис, градот во јужен Бразил, каде што ги роди двете деца.

Минатата година Алесандра беше забележана како излегува од канцеларијата за имиграција во Лос Анџелес, наводно, тукушто станала американски државјанин.

error: Content is protected !!