ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Александар Димовски

Што би направил Супермен за Македонија ако победи на Евровизија?

FLIP: Кој поубаво пее: Виктор, Роки или Супермен? В.А.: Роки дава најмногу душа во пеењето! Виктор понекогаш квари просек со рапувањето, а Супермен можи шо...

Кога ќе се родиш на ист ден со големиот Моцарт!

Да, насловот кажува сè, за оние што веруваат во нумерологија, хороскоп но и древните предци и корените нивни кои ги влечеме низ гените. Денот кога...

Запознајте ја Магдалена Атанасова – мултиталентирана, заљубена до уши кавадарчанка – која плени со нејзините актерски способности

Денешново интервју е кратка приказна за животот претставена преку зборовите на младата Магдалена Атанасова, мултиталентирана девојка која од своето Кавадари шири позитива, радост, ја...

Запознајте ја Елизабета Младеновска професионален фризер во Дубаи. Далеку од својата сестра близначка, а толку блиску до светскиот џет сет.

Денес разговараме со една близначка на која и поставивме мнооогу тешки прашања, а добивме прекрасни одговори и размисли за животот, таму во Дубаи! Двете...

Мартин Божинов ја проучува психологијата и им помага на луѓето да не се откажат од својот живот

Денес разговараме со едно младо мултиталентирано момче кое неретко ја бранува младината со неговата храброст да пишува, но и да делува, со цел да...

Марина — наставничката по класична култура и цивилизација, го менува светот преку фотографија

Марина Атанасовиќ живее и работи како наставник по класична култура во европската цивилизација во основните училишта „Кочо Рацин“ и „Крсте Мисирков“ во Куманово. Уште...

Милена Лунеска — поетесата и писателката со големо срце, авторката на романот „Добро утро, љубов!“, упатува искрена порака до сите нас: „Правете добри и...

Со особена чест и задоволство ви ја претставуваме Милена Лунеска — жена, мајка, економист, поет и писател. Лунеска е добро позната авторка за читателите од...

Виктор Апостоловски – единствен пејач со цензурирана лозинка, препорачува да свртиме кон Петровец – имало аеродром!

Го начекавме најлабавиот битолчанец како се игра со кутриња и го направивме интервјуто на годината! Не дека е наше детево, ама навистина има моќни пораки...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!