ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Андреа Лазова

ОТКРИВАМЕ Како ќе изгледаат „Ковид пасошите“: Ќе има три услови за слободно движење, и ОВИЕ ВАКЦИНИ ќе важат

Таканаречените „ковид пасоши“ ќе се воведат така што граѓаните на ЕУ можат слободно и безбедно да патуваат во рамките на блокот и ќе содржат...

Дали сте постојано поспани? Виновник е пролетниот замор

Пролетниот замор е нормален физиолошки процес кој се јавува со повеќе или помалку симптоми кај сите луѓе, но експертите велат дека оваа година многумина...

Седум (клучни) навики на парови со одличен сексуален живот

Како можете да ја запалите страста во долгорочните врски и да го подобрите вашиот сексуален живот? Џонан Готман добро го знае ова. Познатиот американски психолог,...

Paul Newman и Joanne Woodward: 50-годишна љубовна приказна на која светот и денес им се восхитува

Joanne Woodward денес го слави својот 91 роденден. Познатата американска актерка е родена на 27 февруари 1930 година во градот Томасвил. Нејзината мајка Елинор ја...

Знак за здрава врска: Пет кавги направени дури и од најсреќните парови

Проблемите во врските и/или бракот се неизбежни и сосема нормални, исто како кавгите што се јавуваат поради проблемите за кои станува збор. Значи, не...

Слатко и за питко: Вкусен коктел што ќе го разубави дружењето со пријатели

Дали сакате да подготвите пијалок за дружење со пријатели, но ниту вие, ниту вашата дружина не сте расположени за алкохол? Тогаш пробајте го овој...

Тигрица папагал: Интересно и толку симпатично милениче кое „се натпреварува“ и со кучиња и со мачки

Поради нивната живост, iosубопитност и сочувство, папагалите-тигрици се опишани како највесели и највесели суштества, па затоа не е изненадувачки што тие се трети најзастапени...

Уште еден доказ за тоа колку кучињата сакаат да го задоволуваат сопственикот и да го имаат неговото внимание

Најверојатно, кучињата ќе си играат едни со други кога нивните сопственици ќе ги следат внимателно, открива новата студија и им сугерира на домашните миленици...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!