ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

T.S

Национална изложба на уметничка фотографија „ Жените и фотографијата “

Во чест на меѓународниот ден на жената 8-ми Март, Фото клуб Куманово во соработка со Центар за култура „Трајко Прокопиев“ ја организира националната изложба...

Виртуелна тура во домот на Фрида Кало

Виртуелни тури на музеи низ целиот свет се одличен начин да го поминеме нашето време додека сме дома, а воедно и да научиме нешто...

Нов тренд – кожа од кактус

Денеска многу брендови произведуваат кожни продукти од веганска кожа. Сепак, поголемиот дел од овие произведувачи како замена за животинска кожа, користат материјали кои се...

Кои се боите за 2021 година од Pantone?

Pantonе одбра две нијанси за „Боја на 2021 година“. Тоа се жолта – Illumination yellow и сива – Ultimate Grey. Жолтата е симбол на...

Како визуелно да го зголемите малиот простор

1. Изберете светол под Светлите нијанси на даб или јасен се идеални подни облоги за мали станови. Генерално, посветли бои се одличен избор за...

Баухаус – револуција на дизајнот

Баухаус е повеќе од стил. Тоа е историски пресврт, кој оставил големо влијание во сите аспекти на уметноста, архитектурата, како и на целокупниот развој...

Најчести грешки при уредување на домот

Купување на мебел без претходно мерење на просторот Како еден од основните фактори кои влијаaт врз уредување на ентериерот се пропорциите на мебелот и...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!