ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Банана леб од само 4 состојки : Не можете да замислите колку е вкусен! (РЕЦЕПТ)

Банана леб од само 4 состојки : Не можете да замислите колку е вкусен! (РЕЦЕПТ)

Ви носиме рецепт за леб од банана од само четири состојки, без брашно.

За да добиете здрава верзија, набавете квалитетен путер од кикирики и темно чоколадо. Остатокот од работата ќе ја заврши вашиот блендер

Во случај уредот да е послаб и да имате проблем со сечкање овесна каша, додадете малку вода и засладете ја со мед по желба.

Состојки:

700 гр банани

180 гр овес

250 гр путер од кикирики

180 гр чоколадо

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени целзиусови.

Премачкајте долга тава за леб со масло и обложете ја со хартија за печење.

Ставете банани, овесна каша и путер од кикирики во блендер и измешајте така што ќе добиете соединета смеса.

Додадете поголем дел од чоколадото и промешајте.

Истурете го тестото во тава за леб.

Одозгора наредете тенки парчиња банана и остатокот од чоколадото.

Печете 25-30 минути , додека чепкалката со која ја пробивате средината не излезе чиста.

Уживајте!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!