ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Белата кошула повторно стана тренд број 1 во модата

Белата кошула повторно стана тренд број 1 во модата.

Откриваме 5 начини да облечете бела кошула како вистинска Французинка оваа пролет.

Уште кога знаеме за модата, знаеме и дека Французинките се олицетворение на стилот и вкусот. Тие ја негуваат едноставноста, класицизмот и елеганцијата, на ноншалантен, скромен начин што им се чини вроден . Можеби затоа се сметаат за најстилизирани жени во светот?

Во секој случај, оваа сезона нè потсетува на уште една модна лекција – белата кошула е клучното парче што мора да го имаме во плакарот!

Широка или тесена, со деколте или граѓна, со пуф или редовни ракави – повторно е тренд број 1!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle)

Најпознатите Французинки во светот демонстрираа како се носи ова парче. Нивната единствена тајна е да обрнат внимание да не одат предалеку со откопчувањето, бидејќи шик изгледот лесно може да се претвори во несоодветен.

Оваа сезона, Jacquemus го пресоздаде класичниот модел и претстави модерна кошула од тантела, која може да се носи во сите прилики. Затоа, заборавете на нивната строго деловна цел и играјте со парчињата и материјалите.

Под џемпер или фустан, со шорцеви или ѕвонарки, на потпетици или патики – нема правила за комбинирање. Поради опционалниот тон, таа почнува да личи на фустан, па дури и на пижами , но тоа е нејзиниот шарм.

Инспирирајте се од овие стајлинзи и создадете ја својата уникатна модна комбинација со помош на бела кошула!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Mw (@hannamw)

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!