Берни Сандерс Се Појави И Во Уметничките Дела

Слични

,,Жените и фотографијата” – Изложба која мора да ја посетите

Во чест на меѓународниот ден на жената, 8-ми Март,...

Најубавите цитати на влијателни жени низ историјата

Најубавите цитати на влијателни жени низ историјата. Сетете се на...

Сексот и градот доаѓа во декември! Погледнете ја најавата

Сексот и градот доаѓа во декември! Погледнете ја најавата HBO...

Сподели

Интернетот е преплавен со денови со фотографија на  Берни Сандерс од инаугурацијата на Џо Бајден, на која поранешниот американски сенатор со прекрстени нозе седи на преклопен стол, со маска и ракавици. Сандерс се појави во лежерно издание, додека многу присутни се стремеа кон елеганција.

Фотографијата веднаш стана апсолутен хит на Интернет , па се појави како хумористичен дел од огромен број други фотографии од историски и неисториски настани, ситуации, селфи …

Во оваа прилика издвоивме неколку уметнички дела во кои се најде Берни , а корисниците на социјалните мрежи плачеа од смеа поради нив во последните неколку дена.

Bernie Sanders pic

Bernie Sanders picc

error: Content is protected !!