ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Бред Толку Долго Чекаше На Интимна Врска Со Џенифер

Поминаа 16 години откако Џенифер Анистон и Бред Пит се разведоа, а нивната приказна сè уште се раскажува.

Американската актерка Џенифер Анистон (51) беше на врвот на својата популарност поради улогата на Рејчел во серијата „Пријатели“, додека Бред Пит беше сон на сите девојки ширум светот кога се запознаа.

Тие се сретнаа со комбинација на чудни околности и интересно е што ги собраа нивните менаџери. Тие им организираа состанок на слепо, верувајќи дека се создадени еден за друг.

Бред тогаш ја раскина свршувачката со Гвинет Палтроу, а неколку месеци подоцна започна врска со Џенифер. Тие првпат се појавија во јавноста заедно на Еми наградите во 1999 година.

Еден месец после тоа, Бред ја запроси Џенифер, а актерката се пофали со прстенот во зад сцената на концертот на Стинг.

Џенифер Анистон и Бред Пит се венчаа на 29 јули 2000 година, на интимна церемонија во Малибу, опкружена само од нивните блиски пријатели и семејство.

Целата прослава чинеше милион долари, бидејќи парот не се штедеше во славењето на својата заедница. По пет години брак, тие го шокираа светот со одлуката за развод.

Сепак, еден британски весник откри една curубопитност од нивната поранешна љубовна врска. Имено, starвездата на „Пријатели“ го принуди нејзиниот маж да апстинира цели девет месеци.

– Џенифер наводно се плашела дека нивната врска ќе се влоши и затоа не сакаше да брза. Мислеше дека тоа е најмудрата одлука што ја донесе. Замислете да му кажете на Бред Пит дека мора да чека ? – изјави близок извор за нив за Дејлистар.

Актерската двојка, наводно , за прв пат имала интимна врска за време на романтичен викенд во Акапулко, Мексико, на Денот на вљубените во 1999 година, само пет месеци пред да го изговорат судбоносното „да“.

– Веднаш знаевме дека наоѓаме нешто посебно едни во други. Ние сме неразделни од вториот состанок. Беше една од оние чудни емоции кога едноставно знаеш дека е, како да ни е судено – изјавила актерката во моментот на нејзината најголема љубовна врска со Бред Пит.

Во едно интервју, Бред ја открива пикантноста во нивниот интимен живот.

– Имавме огромна мермерна када во нејзиниот дом во Беверли Хилс. Додека ја уредував бањата, ми паѓаа на ум секакви работи. Претпоставувам дека мојот ум беше прилично валкан во тоа време – рече тој во едно интервју во 2001 година, што ги натера фановите да помислат дека тој навистина беше воздржан долго време пред тоа.

Разводот беше болен, но поранешните сопружници и денес се во добри односи.

– Апсолутно му се восхитувам на Бред и горда сум на него. Ние се почитуваме и цениме едни со други. Ништо не трае вечно, дури ни бајки, тешко е да се поверува, тоа е преголем притисок – рекла ennенифер по брачниот бродолом, во време кога Пит веќе беше во сериозна врска со Анџелина olоли (45), со која подоцна доби шест деца.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!