ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте.

Омилените бои и симболи што ги цртате го откриваат вашиот карактер.

Изберете ја омилената боја и нацртајте што прво ќе ви падне на ум. Потоа пронајдете ги старите цртежи и споредете ги бидејќи за анализата потребни се повеќе цртежи.

Прочитајте ги резултатите подолу.

Бои

Кога жолтите тонови доминираат во цртежите, тоа значи дека лицето е од весела природа. Тоa не само што е исклучително топол и пријатен, туку е и интелигентен.

Розовата нијанса е симбол на потребата за љубов, внимание и почит.

Црвената боја е првиот избор на нетрпелив и авантуристички човек кој би сакал да проба сè одеднаш.

Зелените тонови ќе ги избере човек кој ја сака природата, но има и нагласена уметничка линија. Слободата е негова силна потреба.

Каде што преовладуваат сините нијанси, постои комуникативна, нежна и избалансирана личност.

Виолетовата боја е одраз на рационален, но и тежок карактер. Предава студена личност која често се чувствува несигурна во животот.

Симболи

Семејството на цртежот е добар показател за емоционално задоволство, блискост во семејството и здрава врска, па затоа е важно дали лицата се насмеани, тажни или лути, дали некој од членовите недостасува на хартија…

Куќа која ги има сите делови на цртежот, симболизира чувство на сигурност и безбедност, додека деловите што недостасуваат може да покажат дека нешто многу недостасува.

Сонцето укажува на радост или потреба за насмевка, а ако е нацртано зад облак, тоа може да значи дека лицето е осамено и сака да поминува повеќе време со луѓе.

Ако некое лице постојано црта мачки, тоа значи дека е приврзан по природа и се стреми да биде разгален и згрижен.

Кучето посочува дека е лојална личност, добар и лојален пријател, партнер и колега.

Опасните животни, како и чудовиштата и нејасните живи суштества на цртежот, откриваат дека човекот има одредени стравови.

Облици

Тенки, испрекинати линии привлекуваат интровертни и несигурни луѓе, додека самоуверените секогаш цртаат целосни, прави линии.

Круговите означуваат чувство на празнина, иако понекогаш тоа е и израз на сонувач.

Триаголникот обично открива дека имате некои сомнежи, нерешени ситуации со пријателите или семејството, ве мачат чувства на вознемиреност или љубомора.

Премногу стрели на еден цртеж означуваат лутина или незадоволство.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!