Чај што ја намалува надуеноста и топи килограми

Слични

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот. Традиционален рецепт за напиток кој ќе...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е...

Сподели

Чај што ја намалува надуеноста и топи килограми .

Чајот се состои од нане и ѓумбир кои ја намалуваат надуеноста и го чистат организмот од токсини.

Пијте го секој ден и ќе забележите како килограмите едноставно се топат.

Нането е одлично за варење, спречува прејадување и го намалува апетитот. Ѓумбирот помага во елиминирање на токсините од телото и го забрзува метаболизмот.

Состојки за една чаша:

– 1 лажичка суво нане
– 1 лажичка сецкан ѓумбир

Подготовка:

Истурете ѓумбир и нане со топла вода. По пет минути, процедете и испијте.

error: Content is protected !!