ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Citroen Oбјави Две Нови Верзии

Citroen објави две нови верзии на својот модел Citroen C5 Aircross, наречени Business Feel и Business Shine.

Според Autoblog, C5 Aircross Business Feel ќе чини 28.240 евра, додека C5 Aircross Business Shine ќе чини 33.900 евра.

Стандардните карактеристики вклучуваат алуминиумски тркала Swirl од 18 инчи, Silica Grey навлаки на седиштата, двојна зона за контрола на климата, систем за навигација, дигитално радио, камера за возење во рикверц, откривање на слепи места, систем за активно сопирање во итни случаи, заедно со сензори за паркирање на задниот и предниот дел.

Грејачи на предните седишта, шофершајбната и Citroen ConnectedCam се како опција.

Оваа варијанта додава LED фарови и ЛЕД сигнали за вртење, подебели странични прозорци, подолги предни седишта, активна контрола на патувањето и брави без клуч.

Опциите вклучуваат сегментирани кожни седишта во сива или беж боја и опција за  пакет што носи грејачи на предните седишта, гуми за сите временски услови, контрола на притисок, помош за искачување на рид, електрични педали и панорамски покрив.

Клиентите можат да бираат помеѓу бензинските единици PureTech со 129 ks и моделите BlueHDi со ист број коњи, но во дизел варијанта, која за разлика од првата троши 4,1 литри масло на сто килограми.

Двата мотори се споени со осумстепенски автоматски менувач.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!