Citroen Oбјави Две Нови Верзии

Слични

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

Запознајте ја културата: Најбизарните и најсмешните закони во светот

Запознајте ја културата: Најбизарните и најсмешните закони во светот. Запознајте...

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета. Хеликоптер...

Зошто е потребно редовно да ги перете пижамите?

Зошто е потребно редовно да ги перете пижамите? Веројатно повеќето...

Сподели

Citroen објави две нови верзии на својот модел Citroen C5 Aircross, наречени Business Feel и Business Shine.

Според Autoblog, C5 Aircross Business Feel ќе чини 28.240 евра, додека C5 Aircross Business Shine ќе чини 33.900 евра.

Стандардните карактеристики вклучуваат алуминиумски тркала Swirl од 18 инчи, Silica Grey навлаки на седиштата, двојна зона за контрола на климата, систем за навигација, дигитално радио, камера за возење во рикверц, откривање на слепи места, систем за активно сопирање во итни случаи, заедно со сензори за паркирање на задниот и предниот дел.

Грејачи на предните седишта, шофершајбната и Citroen ConnectedCam се како опција.

Оваа варијанта додава LED фарови и ЛЕД сигнали за вртење, подебели странични прозорци, подолги предни седишта, активна контрола на патувањето и брави без клуч.

Опциите вклучуваат сегментирани кожни седишта во сива или беж боја и опција за  пакет што носи грејачи на предните седишта, гуми за сите временски услови, контрола на притисок, помош за искачување на рид, електрични педали и панорамски покрив.

Клиентите можат да бираат помеѓу бензинските единици PureTech со 129 ks и моделите BlueHDi со ист број коњи, но во дизел варијанта, која за разлика од првата троши 4,1 литри масло на сто килограми.

Двата мотори се споени со осумстепенски автоматски менувач.

error: Content is protected !!