Дали навистина ви се допаѓа некој или неговото внимание кон вас?

Слични

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво...

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година. Ви...

Терапија за парови – дали ви е потребна?

Терапија за парови - дали ви е потребна? Терапијата за...

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски. Тоа...

Сподели

Дали навистина ви се допаѓа некој или неговото внимание кон вас?

Ако сте биле сами некое време, може да биде многу примамливо да „скокнете“ со момче што штотуку го запознавте.

Изгледа многу учтиво на првата топка и малку може да ви го одвлече вниманието од помислата дека тој е вашиот витез во сјаен оклоп, кој дојде да ве спаси од осаменоста. Но, дали тој навистина е тоа? Дали навистина ви се допаѓа или едноставно ви недостасуваше внимание?

Доколку се сомневате околу ова прашање, во нашата галерија ви носиме очигледни знаци кои ви кажуваат дека тој навистина не ве интересира, но убаво е затоа што се чувствувате посакувано.

Највеќе ги цените физичките комплименти што тој ви ги дава

Воопшто не ви пречи што ве нагласува колку сте прекрасна личност, паметна и сестрана, се додека ги истакнува вашите физички квалитети. Сакате кога ви кажува дека го возбудувате и дека сексот со вас е неверојатен. Навистина, тој сака како изгледате во новиот тесен фустан, но тоа не значи дека го сакате. Таквото внимание е убаво и не е ни чудо што уживате во него, но веројатно не оди подалеку од тоа.

Секогаш сте средени од глава до пети кога се видувате

Дали би сакале вашиот потенцијален дечко некогаш да ве види во домашна тренерка, без шминка и со врзана коса на врвот на главата? Бидете искрени со себе. Иако секој од нас сака физички да ѝ се допадне на личноста што ја интересира, важно е да не претерувате. Ако поминувате часови со него секогаш кога ќе го видите, тоа значи дека навистина едноставно уживате во тоа што ве опсипува со внимание и пофалби.

Мака ви е од помислата дека ќе останете сами

Никогаш не треба да трчате во прегратките на маж за кој не сте сигурни дека е добар избор за вас, од причина што сте уморни од осаменоста. Нема ништо срамно да се бидете сами. Секогаш е подобро да се биде сам отколку со погрешна личност. Бидете љубезни кон себе и не гледајте ја вашата осаменост како неопходно зло, туку како можност да уживате во слободата.

Не сакате да водите љубов со партнерот

Никој не вели дека треба да сакате да легнете со него на првиот состанок, но ако не можете ни да се замислите како водите љубов со него, која е поентата? Можеби уживате во времето што го поминувате со него и ви се допаѓа неговата наклонетост, но ако има некаква хемија меѓу вас (или нема од ваша страна), тоа е осудена на пропаст.

Вашите планови за иднина не го вклучуваат вашиот партнер

Кога некој навистина ви се допаѓа, имате навика пребрзо да ја замислувате вашата заедничка иднина. Ако тоа не се случи, време е да продолжите понатаму. Дали воопшто има смисла да стапите во врска со некој со кој не можете ни да ја замислите својата иднина, дури и ако тоа се само следните неколку месеци?

error: Content is protected !!