ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали откривате премногу за животот на вашето дете на Интернет?

Дали откривате премногу за животот на вашето дете на Интернет?

Постојат работи кои се во ред и оние што не се во ред. Социјалните мрежи станаа дел од нашето секојдневие.

И ние сме навикнати да споделуваме разни информации за нашите животи на нив.

Значи, понекогаш претеруваме без дури и да го забележиме тоа.

На пример, кога станува збор за деца, некои мајки не сакаат да најдат апсолутно ништо поврзано со нивните деца на социјалните мрежи, додека други немилосрдно објавуваат фотографии од своите бебиња и споделуваат детали за нив.

Но, дали знаете каде е границата?

Што не е во ред?

– Претставете го бебето на светот со слика од породилиштето.

– Објави симпатични семејни моменти.

– Објавувајте симпатични фотографии на бебе или дете како си игра, во нова облека, правејќи смешно лице.

– Прашајте пријатели од социјалната мрежа за совет во врска со докторот, здравјето, купување на бебешки работи…

Што е премногу:

– Објавувајте 5-10 нови фотографии од вашето дете секој ден.

– Отварате профил под името на бебето и се преправате дека бебето ги пишува статусите самостојно.

– Го облекувате бебето само за нова фотографија на Инстаграм и се вознемирувате сè додека не излезе совршена

– Го споделувате со пријателите на социјалните мрежи секој детал за здравјето на вашето дете.

– Го снимате секој мал напредок на вашето бебе со статуси (сега повторно цицаме, сега стануваме, сега какаме).

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!