ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали спротивноси навистина привлекуваат или не ?

Дали спротивности навистина привлекуваат или не ?

Спротивностите привлекуваат – сигурно сте го слушнале безброј пати. Но, дали е навистина така?

Ниту експертите немаат јасен и единствен одговор на ова прашање, а на него пишува „да и не“.

СЕ ПРИВЛЕКУВААТ.. ..

Кога станува збор за личноста – да ги имате истите карактеристики на личноста како партнер може да предизвика сериозни конфликти. Постојат луѓе кои сакаат да бидат во центарот на вниманието, и тешко можат да бидат со некој што го сака истото.

Исто така, две срамежливи и повлечени лица, не можат да функционираат добро заедно.

Кога станува збор за изгледот – важи и правилото за привлекување спротивности. Мажите со темна кожа обично „паѓаат“ на русокоси, исто како и русокосите жени како црните мажи.

Кога станува збор за интереси – ова може да ве изненади, но не е добро кога и двајцата имаат исти интереси. Обично бараме партнер кој споделува слични вредности, кој доаѓа од слично потекло, има слично хоби – голф, тенис, скијање, патувања, чита … Се случува да најдат таква личност, но често има недостаток на хемија и страст. Ако лицето кое е со вас има различни интереси, тоа може уште повеќе да ве врзува за неа!

СПРОТИВНИЦИТЕ НЕ СЕ ПРИВЛЕКУВААТ …

Кога станува збор за некои важни аспекти на животот, како што се животните цели, кариерата, односот кон парите … веќе е важно да имате слични ставови.

Ако едниот од партнерите е работохолик, а другиот мрази да биде толку сам, тоа веќе не е случај. Ако и двајцата посветат многу време на својата кариера, ќе најдат заеднички јазик и меѓусебно разбирање. Исто така е важно вашите религиозни и политички ставови да се совпаѓаат, за да можете да остварите долга врска.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!