ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали сте креативни или претпазливи: Проверете што зборува времето за спиење за вас

Дали сте креативни или претпазливи: Проверете што зборува времето за спиење за вас.

Рано легнувањето има свои предности, но постои верување дека „ноќните птици“ се посебни луѓе.

Науката докажа дека оние кои имаат и ги почитуваат дневните и ноќните рутини и распореди се многу попродуктивни и поуспешни од луѓето кои живеат спонтано.

Верувале или не, вашите навики за спиење откриваат многу за вас, па дури и детали за кои не сте ни свесни или сте убедени дека околината не ги забележува.

Можеби не ви звучи пријатно, но кога одите во кревет, тоа ги открива вашите карактеристики , односно вашиот карактер.

Времето кога ќе легнете ќе ви каже колку сте внимателни, сигурни или каприциозни.

1. Ако одите во кревет помеѓу 20 и 22 часот

Легнувањето во рана вечер има смисла ако имате обврски во раните утрински часови.

Но, ако легнете за време на викендите помеѓу 20 и 22 часот, постои голема веројатност дека сте внимателна личност која копнее по ред, работа и дисциплина.

Сакате да се забавувате, но секогаш му давате приоритет на вашето здравје. Понекогаш раниот сон може да ве спречи да искусите нови и возбудливи работи во животот.

2. Ако одите во кревет помеѓу 22 часот и полноќ

Ова време на спиење е карактеристично за интелигентните луѓе. Ако ова е распоредот што го одбравте да легнете, вие сте сигурен, паметен и вреден работник.

Сепак, имате изразени бунтовни одлики на личност и сакате да го искажувате своето мислење секогаш кога ќе имате можност.

3. Ако одите во кревет помеѓу полноќ и два часот наутро

Вие сте ноќна птица. Важите за креативен мислител, но и за оние кои се плашат дека ќе промашат „нешто важно“ со тоа што ќе легнат рано.

Вие сте немирни, родени истражувачи и знаете да бидете каприциозни. Тешко е да ја одржувате рамнотежата што ја посакувате во животот.

4. Ако одите во кревет помеѓу 2 и 4 наутро

Ако одите во кревет рано наутро, се сметате за слободоумна личност, која не сака наметнати правила и одбива да се придржува до нормите. Ја сакате слободата и да бидете „свој шеф“, затоа што не толерирате авторитет.

Луѓето кои легнуваат доцна во кревет се бунтовни, огнени и брзи. Тие не толерираат неред, но често поради недостаток на дисциплина не постигнуваат голем професионален успех.

Тие обично преферираат хонорарни занимања.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!