ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Дали Вашата Врска Ќе Функционира? Откријте На Прв Состанок

Верувале или не, на првиот состанок можете да откриете дали вашата врска ќе работи на здрав начин.

Постојат многу работи што можам да ги откријам, како ќе се развива вашата врска.

Ви претставуваме три знаци кои веќе на првиот состанок укажуваат на тоа дали вашата врска ќе биде успешна.

1.Искреност

Најважниот дел од секоја здрава врска е искреност, односно знаење дека на партнерот може да му кажете што било.

Дури и кога ќе се појави расправија, искреноста секогаш може да помогне во тие ситуации.

Затоа, бидете искрени на првиот состанок. Ако не, врската може да заврши пред да започне.

2.Транспарентност

Од многу причини, ние не ја презентираме нашата искрена личност точно на првиот состанок. Без разлика дали тоа е затоа што сме срамежливи, несигурни или се обидуваме да скриеме нешто, многу луѓе се преправаат на првиот состанок.

Couple goals

Колку пати сте имале прв состанок со некој што ви се чинел опуштен и идеален, а подоцна сте сфатиле дека тој воопшто не е таков?

Како може да започнете врска со некој што не е тој што е? Не можете!

Врските засновани на илузија обично не траат долго .

3. Хемија

Привлечноста е многу важен дел од првиот состанок. Не е познато точно зошто постои хемија помеѓу одредени луѓе, но таа постои и таа е важен дел од одржувањето на здрава врска.

Ако дознаете на првиот состанок дека не постои таква „тајна нишка“ меѓу вас, веројатно само ќе изгубите време обидувајќи се да бидете во врска.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!